Co państwo poczują, gdy odkryją, że cała polityka, którą żyją media oraz portale społecznościowe, to tylko teatrzyk dla naiwnych, podczas gdy kluczowe decyzje zapadają gdzie indziej?
ikona lupy />
DGP
Jeśli ktoś chce zmierzyć się z tymi emocjami, to proszę przeczytać książkę angielskiego dziennikarza Jacquesa Perettiego „Zakulisowe umowy, które zmieniły świat”.
Któż z nas jest świadom tego, że w listopadzie 1979 r. w Monachium Siemens, PepsiCo i doradczy gigant McKinsey podpisały umowę – jej efektem stało się wprowadzenie w największych firmach nowego sposobu motywowania oraz monitorowania pracowników, który stał się zaczynem tego, co znamy dziś jako korpopraca? Kto wie, że w 2006 r. w siedzibie Citigroup na Manhattanie główny strateg rynku akcji Tobias Levkovich przeprowadził dla kluczowych partnerów tego banku prezentację dotyczącą globalnych nierówności i doradził, jak zacząć na tych nierównościach zarabiać? To te wydarzenia miały – zdaniem autora – kolosalne znaczenie dla dalszego rozwoju świata. Dużo większe niż rytualne spotkania różnych Trumpów, Macronów i Putinów.
Reklama
Jacques Peretti, „Zakulisowe umowy, które zmieniły świat”, tłum. Bożena Jóźwiak, Rebis, Poznań 2019

Treść całej recenzji można przeczytać w piątkowym, weekendowym wydaniu DGP.