Jak podkreśliła w rozmowie z PAP szefowa resortu rozwoju, Tarcza Antykryzysowa ma mieć charakter solidarnościowy. "Nie chcemy, aby ustawy, które składają się na Tarczę, stały się przedmiotem politycznej rozgrywki, dlatego prowadzimy konsultacje z opozycją, zanim projekty ustaw trafią do Sejmu" - podkreśliła.

Dodała, że dziś rano odbyła się pierwsza tura rozmów z przedstawicielami klubów opozycyjnych - w formie wideokonferencji. "Jutro - kolejne rozmowy" - podkreśliła.

Jednocześnie, jak zaznaczyła minister rozwoju, wciąż trwają "intensywne prace nad pakietem antykryzysowym". "Pozostajemy w dialogu z przedsiębiorcami" - podkreśliła. "Pracujemy pod ogromną presją czasu, bo chcemy, by rozwiązania, przewidziane w Tarczy Antykryzysowej, jak najszybciej weszły w życie" - dodała.

Emilewicz wskazała: "Przygotowujemy instrumenty adekwatne do rozwoju sytuacji".

Reklama

"Jeśli będzie to konieczne - nie zawahamy się nad następnymi krokami. Na pewno będziemy na bieżąco analizować sytuację i reagować zależnie od przebiegu epidemii i jej wpływu na gospodarkę" - zapowiedziała.

Rządowym projektem pakietu antykryzysowego, nazywanym Tarczą Antykryzysową, w piątek ma się zająć Sejm. Projekt to odpowiedź rządu na kryzys wywołany panującą epidemią koronawirusa.

18 marca br. odbyła się Rada Gabinetowa, poświęcona pakietowi pomocowemu dla gospodarki w związku z negatywnymi skutkami epidemii koronawirusa. Po posiedzeniu, premier Mateusz Morawiecki poinformował o powstaniu projektu pod nazwą: Gospodarcza i społeczna tarcza antykryzysowa dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa SARS-Cov-2. Szacunkowa wartość pakietu to ok. 212 mld zł. (PAP)

autor: Magdalena Jarco