"Pojawił się kolejny fake news, który natychmiast prostujemy. Podwyżki dla żołnierzy będą przyznane zgodnie z planem. Krążące wśród żołnierzy pismo o rzekomym przeznaczeniu pieniędzy na podwyżki na inne cele to fałszywka. Sprawą zajmuje się SKW" - napisał Błaszczak w piątek na Twitterze.

Od kilku dni na forach wojskowych, żołnierze poruszają temat wprowadzenia zaplanowanych podwyżek oraz wypłat dodatków do uposażeń. Cześć z nich, powołując się na informacje ze swoich jednostek, informuje kolegów, że "wszystko poza uposażeniem zostało wstrzymane". Inni piszą, że otrzymali dodatki np. mundurówki i odprawy zgodnie z dotychczasowymi zasadami.

"Nie będzie mundurówki, podwyżki oraz innych dodatków", "minister już podjął decyzję, wszystko wstrzymane", "nie ma podwyżek i mundurówki, dodatki i odprawy zamrożone", "jest decyzja o wstrzymaniu wszystkich płac oprócz uposażenia, dostały ja dziś wszystkie wogi (Wojskowe Oddziałały Gospodarcze - PAP)", "dokładnie wszystko wstrzymane, wogi mają wytyczne od ministra" - to fragmenty wpisów niektórych forumowiczów. Niektórzy z nich powołują się na "pismo" lub "pisma", które widzieli np.: "Jest kwit na zablokowanie wszystkiego oprócz pensji". (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk