Jak poinformowała KG PSP szef MSWiA wyznaczył bryg. Grzegorza Bugaja na stanowisko prorektora-zastępcy komendanta do spraw operacyjnych Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Dokumenty w imieniu ministra Mariusza Kamińskiego wręczył Komendant Główny PSP st. bryg. Andrzej Bartkowiak.

10 kwietnia PSP poinformowało PAP, że w związku z wykryciem koronawirusa u części podchorążych uczących się w Szkole Głównej Służby Pożarniczej Komendant Główny PSP podjął decyzję o złożeniu wniosku o zdymisjonowanie zastępcy komendanta Szkoły Głównej Służby Pożarniczej ds. operacyjnych st. bryg. Jarosława Zarzyckiego.

Kilka dni później Wydział Prasowy MSWiA przekazał, że szef resortu Mariusz Kamiński odwołał Zarzyckiego z funkcji prorektora-zastępcy komendanta ds. operacyjnych SGSP.

W ubiegłym tygodniu Sejm, na wniosek klubu parlamentarnego Lewicy, wysłuchał informacji szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego w sprawie sytuacji w SGSP w Warszawie. Kamiński przyznał, że w uczelni doszło do bardzo poważnego zaniedbania oraz zapewnił, że winni poniosą konsekwencje. (PAP)

Autor: Marcin Chomiuk