"Będziemy musieli przekazać SNCF środki na kontynuowanie planu inwestycji i przyjrzeć się finansowej sytuacji przedsiębiorstwa (...). Państwo stanie u boku tej firmy" - powiedziała Borne.

Zastrzegła jednak, że rząd Francji musi ograniczyć konieczność korzystania z transportu w godzinach szczytu i w związku z tym apeluje do pracodawców, by jak najczęściej umożliwiali pracę zdalną.

Dodała też, że Orly, drugie co do wielkości lotnisko Paryża, pozostanie zamknięte przez "dłuższy czas".

Minister pracy Muriel Penicaud oznajmiła w wywiadzie dla w radia France Info, że około 5 mln Francuzów korzysta teraz z możliwości pracy na odległość i należy takie rozwiązanie zachować co najmniej do lata.

Również w poniedziałek minister gospodarki i finansów Francji Bruno Le Maire ogłosił w France Inter, że podjęte zostaną rozmowy na temat pomocy dla francuskiego przemysłu aeronautycznego. Nie wykluczył, że zostanie ustanowiony specjalny fundusz na wsparcie tego sektora

24 kwietnia Le Maire poinformował, że rząd Francji przeznaczy 7 mld euro na pomoc dla linii lotniczych Air France KLM i zapowiedział wart 5 mld euro pakiet pomocowy dla koncernu Renault.