Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podpisała z Budimeksem umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka drogi ekspresowej S7 Modlin-Czosnów o długości ok. 9,7 km za 598,8 mln zł brutto, poinformowali przedstawiciele stron i Ministerstwa Infrastruktury.

"Podpisujemy dziś umowę na odcinek S7 między Czosnowem a Modlinem. To kolejny etap inwestycji w północnej części województwa mazowieckiego. Trwają też prace na odcinkach S7 na południe od Warszawy, bo droga ta powoli uczynić bezpiecznym i przewidywalnym ruch na kierunku południkowym. Bardzo się cieszę, że epidemia nie zatrzymała, i jestem przekonany, że nie zatrzyma, polskich budów. Środki finansowe również nie zostaną wstrzymane" - powiedział minister Andrzej Adamczyk podczas wideokonferencji.

P.o. dyrektora GDDKiA Tomasz Żuchowski dodał, że to 15. umowa w tym roku podpisana przez Dyrekcję, która zwiększa tegoroczne zakontraktowanie do ok. 9 mld zł na 223 km dróg.

Reklama

"To już trzecia umowa Budimeksu na drogi ekspresowe podpisana w ostatnich tygodniach. To pokazuje, że życie na polskich budowach trwa. Podpisywanie kolejnych umów daje pewność jutra dla prawie 1 mln pracowników sektora budowlanego w Polsce" - podkreślił prezes Budimeksu Dariusz Blocher.

"Termin oddania inwestycji to listopad 2023 r., ale doświadczenia, które obecnie zdobywamy na budowie A1 pozwalają myśleć z optymizmem, że będziemy w stanie inwestycję zakończyć wcześniej" - dodał Blocher.

Wykonawca ma teraz 10 miesięcy na projektowanie. Z początkiem przyszłego sezonu budowlanego (15 marca 2021 r.) powinny ruszyć roboty.

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2019 r. miał 7,57 mld zł skonsolidowanych przychodów.

>>> Czytaj też: Ryanair planuje wznowić 40 proc. połączeń. Wprowadzi duże restrykcje dla pasażerów