Indeks Standard&Poor′s 500 Index we wtorek na zamknięciu o 0,3 procent do 855.16 pkt. Dow Jones Industrial Average stracił 0,1 procent, do 8,016.95 pkt. Indeks małych spółek Russell 2000 zyskał 0,7 procent do 472,8 pkt. Nasdaq Composite spadł o 5,60 pkt. (0,33 proc.) do 1.673,81 pkt.

Inwestorzy z Wall Street obawiają się, że wybuch epidemii udaremni szybkie wyjście z kryzysu i wzrost gospodarczy na świecie. Nastrojów inwestorów nie poprawiło opublikowanie komunikatu o wzroście Indeksu Zaufania Konsumentów (CCI) do najwyższego poziomu od listopada ubiegłego roku.

Akcje Delta Air Lin Inc., największej linii lotniczej, spadły o 9,9 procent w obawie, że świńska grypa ograniczy podróże. Akcje UAL Corp., z grupy United Airlines, trzeciego największego amerykańskiego przewoźnika, straciły 8,2 procent.

Akcje Bank of America Corp. i Citigroup Inc. nagle straciły około 5,9 procent, po informacji opublikowanej przez Wall Street Journal, że banki będą potrzebowały więcej gotówki.

“Nadal na rynku jest duża niepewność dotycząca kondycji systemu bankowego" - ocenił Joseph Keating z RBC Bank, oddziału Royal Bank of Canada w Alabamie. Poza tym - dodał Keating - świńska grypa dezorganizuje rynek.

General Motors Corp. stracił 11 procent.

Aktualne indeksy giełdowe.