Pierwsza to umowa ramowa o udzielenie kredytu obrotowego odnawialnego oraz gwarancji bankowych z limitem do 100 mln zł. Druga dotyczy kredytu obrotowego na rachunku bieżącym z limitem do 50 mln zł. Obie umowy obowiązują do 18 listopada 2010 r.

Kredyt obrotowy odnawialny może być wykorzystany w złotych, euro lub dolarach. Kwoty kredytów zostaną wykorzystane przez Petrobaltic na sfinansowanie potrzeb bieżących związanych z działalnością operacyjną i inwestycyjną spółki na Morzu Bałtyckim i norweskim szelfie kontynentalnym.

– Petrobaltic został poddany surowej ocenie analityków bankowych. Spółka zdała egzamin, co potwierdza jej stabilną sytuację finansową i wiąże się bezpośrednio z decyzją o przyznaniu kredytu przez bank – podkreśla Henryk Wronkowski, prezes spółki Petrobaltic.

W lutym 2005 r. Grupa LOTOS S.A. kupiła od Nafty Polskiej 69% akcji Petrobalticu. Spółka ta posiada wyłączną koncesję na poszukiwanie i eksploatację złóż węglowodorów w polskiej strefie ekonomicznej Morza Bałtyckiego. Petrobaltic wydobył w ub. r. ok. 260 tys. ton ropy naftowej. Dla porównania w 2007 r. było to 186 tys. ton. Cały wolumen wydobycia sprzedano Grupie LOTOS S.A. Petrobaltic zatrudnia 443 osób.

Reklama