Texas Instruments, drugi w USA producent chipów komputerowych, podskoczył o 6,3 proc. American Express nadawał ton wzrostom w spółkach finansowych w reakcji na decyzję władz, które zgodziły się na zwrot 63 miliardów pomocy ratunkowej przez 10 banków. Z kolei United Technologies Corp., producent urządzeń klimatyzacyjnych Caririer, stracił 1,7 proc. przyczyniając się do spadku indeksu Dow Jones Industrial Average.

Procter & Gamble, największy na świecie dostawca artykułów konsumpcyjnych, obniżył się o 1,4 proc. po opublikowaniu komunikatu, w którym firma podkreśla, że warunki dla prowadzenia biznesu wciąż stanowią dla niej wyzwanie.

Na New York Stock Exchange na cztery akcje zwyżkujące trzy traciły na wartości. Indeks Standard & Poor’s 500, który od rekordowego minimum w marcu zyskał 39 proc., tym razem wzbogacił się tylko o 0,35 proc. Dow Jones zanotował symboliczny spadek rzędu 0,02 proc., natomiast technologiczny Nasdaq wspiął się o 0,96 proc.

„W okresie ostatnich trzech miesięcy doświadczyliśmy jednej z najlepszych hoss w historii Wall Street i teraz widzimy dlaczego. Texas Instruments i inne firmy podnoszą swoje prognozy, natomiast wiele spółek, które odnotowały bardzo negatywne reakcje ze strony konsumentów, obniżają swoje prognozy” – komentował Robert Lutts, prezydent Cabot Money Management, która zarządza aktywami wartości 400 mln dolarów w Salem, Massachusetts.

Reklama