Podczas wczorajszej sesji, kurs EUR/USD po wzroście do poziomu 1,4250, wszedł w fazę konsolidacji w przedziale 1,4200-1,4250. Dzisiaj o godz. 9.20 kształtował się on w pobliżu dolnej bariery tego zakresu wahań. Brak większych zmian w notowaniach tej pary walutowej może wynikać z tego, iż inwestorzy na rynku eurodolara czekają obecnie na rozstrzygnięcie sytuacji na światowych parkietach.

Najważniejsze indeksy giełdowy znajdują się obecnie przy szczytach z początku czerwca. Przebicie tych poziomów, które obecnie wydaje się bardzo prawdopodobne, byłoby silnym sygnałem do dalszych wzrostów, które powinny pociągnąć w górę notowania EUR/USD. Pierwszym celem dla wartości euro względem dolara przy zrealizowaniu się takiego scenariusza będzie poziom 1,4340. Przed dalszą zwyżką na światowych giełdach nie można wykluczyć jednak niewielkiego odreagowania, które nieco wychłodziłoby oscylatory i stworzyłoby więcej miejsca do silniejszych wzrostów.

Obecnie uwaga światowych inwestorów giełdowych, wobec braku istotnych publikacji makroekonomicznych skupia się na raportach kwartalnych największych spółek oraz na doniesieniach o losach amerykańskiego pożyczkodawcy CIT Group. Ogłoszone wczoraj nadzwyczajne wsparcie dla tego podmiotu ze strony posiadaczy obligacji sprzyjało dobrym nastrojom na światowych rynkach. Po sesji amerykańskiej pojawiły się jednak pogłoski, że może okazać się ono niewystarczające, by zapobiec problemom finansowym tej spółki.

Wpływ na nastroje na giełdach, a co za tym idzie również na sytuację na rynku eurodolara mogą mieć przedstawiane dzisiaj, przed sesją w USA wyniki za II kw. amerykańskiego koncernu Coca-Cola. Reakcję notowań walut może wywołać również zaplanowane na godz. 16.00 wystąpienie szefa Fed, B. Bernanke.
Złoty podczas wczorajszej sesji silnie zyskał na wartości. Kurs EUR/PLN zszedł w okolice poziomu 4,2400, natomiast USD/PLN poniżej psychologicznej bariery 3,0000. Dzisiejsza sesja, wobec dużej skali umocnienia polskiej waluty, jakie dokonało się w ostatnim czasie, może przynieść umiarkowane odreagowanie. Z naszego kraju poznamy dzisiaj poziom inflacji bazowej w czerwcu. Dane te nie powinny mieć jednak wpływu na notowania złotego.

Reklama

Najważniejsze infomacje z rynku walutowego w serwisie Forsal.pl