Do konsorcjum firm oprócz Banku Zachodniego WBK (BZWBK) z Wrocławia oraz Domu Maklerskiego BZ WBK z Poznania, należą również kancelaria prawna Baker&McKenzie Gruszczyński i Wspólnicy z Warszawy oraz spółka z Chorzowa Budoserwis Z.U.H.

Na początku lutego wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział PAP, że resort może w pierwszym półroczu 2010 r. zaprosić inwestorów do składania wstępnych ofert na zakup tzw. drugiej grupy chemicznej, w skład której wchodzą Zakłady Azotowe Puławy (PULAWY) oraz Zakłady Chemiczne Police. Dodał, że preferowany wariant to łączna sprzedaż obu spółek, choć resort nie wyklucza oddzielnej ich sprzedaży.

"Nie chcemy przeciągać procesu prywatyzacji Puław i Polic, chcemy w miarę szybko przejść potrzebne i konieczne etapy związane z przygotowaniem analiz, wycen, strategii, memorandów informacyjnych, by móc być gotowym do zaproszenia inwestorów i zbierania ofert wstępnych. Docelowo chcemy ten proces wyboru inwestora zakończyć w tym roku, więc kalendarz wskazuje na to, że do końca pierwszego półrocza musimy opublikować ogłoszenie, aby zaprosić inwestorów do składania wstępnych ofert" - mówił wówczas PAP Leszkiewicz.

Zakłady Chemiczne "Police" SA są jedną z największych firm chemicznych w Polsce, zaliczaną do grupy podmiotów tzw. Wielkiej Syntezy Chemicznej. W 1995 roku Police zostały przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W 2005 r. debiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych. ZCH Police to największy pracodawca w woj. zachodniopomorskim.

Reklama

Zakłady Azotowe "Puławy" SA od ponad 40 lat są liderem polskiego przemysłu nawozowo-chemicznego. Sprzedaż chemikaliów stanowi obecnie 40 proc. ogólnej produkcji i sukcesywnie rośnie; Puławy specjalizują się w melaminie. Skarb Państwa ma 50,73 proc. akcji. spółki.