Rekordowy rok dla producentów wody butelkowej

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
2 września 2010, 08:43
W zawrotnym tempie rośnie w Polsce sprzedaż wody butelkowanej - informuje "Puls Biznesu". W czerwcu i lipcu tego roku jej sprzedaż wzrosła o kilkadziesiąt procent w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Wg firmy Nestle Waters Polska, wartość rynku wody butelkowanej w tym roku wzrośnie o ok. 15 proc. W 2009 r. wynosiła ona 2,5 mld zł, a więc wzrost powinien osiągnąć kwotę ok. 400 mln zł. W ostatnich latach rynek ten rósł w tempie 4-8 proc. rocznie.

Cytowani przez gazetę specjaliści przewidują jednak, że spośród 200 działających na rynku marek wiele upadnie. Ich zdaniem docelowo pozostanie na nim ok. 20 marek - 10 silnych ogólnopolskich i 10 znanych, ale bardziej o lokalnym zasięgu.

Więcej w "Pulsie Biznesu".

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Tematy: handel
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj