Indeksy GPW notują nieznaczną korektę spadkową

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
10 września 2010, 13:28
Po dobrym początku indeksy warszawskiej giełdy notują lekką korektę spadkową w trakcie handlu. Końcówka tygodnia nie powinna przynieść poważniejszych rozstrzygnięć.

Wskaźniki GPW w kolejnych dniach mogą zmierzać w kierunku rocznych szczytów z kwietnia, uważają analitycy. “Zaczęło się dobrze, ale rynek dotknęła korekta. Obroty są niewielkie, więc nie wygląda to na coś poważniejszego. Do końca sesji nie należy się spodziewać napływu istotnych informacji, więc koniec tygodnia nie powinien być istotny dla rozwoju koniunktury” – powiedział makler DnB Nord Mirosław Saj. W jego ocenie, w nieco dłuższym horyzoncie, indeksy GPW powinny zmierzać w kierunku kwietniowych szczytów.

Dla WIG20 jest to 2604 pkt. “Mamy trend boczny 2300-2600 pkt i nie oczekiwałbym zdecydowanego wybicia ponad wcześniejsze maksima” – dodał makler DnB Nord. Ok. 13.20 WIG20 zniżkował o 0,5% i wynosił 2523,03 pkt. WIG tracił 0,42% i wynosił 43611,00 pkt. Obroty na całym rynku wynosiły 767 mln zł.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: ISB
Tematy: giełda
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj