Przedstawiony projekt uchwał zawiera upoważnienie dla Zarządu ATC Cargo do podejmowania wszelkich czynności zmierzających do wprowadzenia do obrotu na rynku regulowanym akcji serii B, C i D. Zarząd planuje przenosiny na I kwartał 2011 roku" – czytamy w komunikacie. „(…) przenosiny na rynek regulowany, prowadzone przez GPW, umożliwią realizację kolejnych projektów, dzięki którym spółka będzie rozwijać się równie dynamicznie w przyszłości " – powiedział prezes spółki Artur Jadeszko, cytowany w komunikacie.

ATC Cargo przejęła pakiet kontrolny udziałów spółki Openlog. Spółka ta działa na rynku transportowo - logistycznym od początku 2010 roku. W swojej ofercie posiada usługi spedycji kolejowej, morskiej, lądowej i lotniczej oraz ubezpieczenia typu Cargo. Obecnie ATC Cargo jest właścicielem 80 proc. udziałów tej firmy. „Jest to pierwszy krok do konsolidacji rynku i zbudowania dużego podmiotu branżowego. Openlog jest spółką młodą, ale efektywnie zarządzaną. Na koniec września br. odnotowała ona przychody w wysokości ok. 11 mln zł, a jej zysk netto wyniósł ponad 230 tys. zł. Przyglądamy się także innym interesującym firmom z branży transportu i logistyki." – dodał Jadeszko.

Po trzech kwartałach 2010 r. wypracowała blisko 57 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz 1,2 mln zł zysku netto. W odniesieniu do tego samego okresu 2009 roku stanowi to wzrost o odpowiednio 148 i 880 proc. Na koniec roku 2010 prognoza przychodów zakłada 65 mln zł, a zysk netto 1,3 mln zł. Na koniec III kwartału br. prognoza została zrealizowana w około 87,6 proc. na poziomie przychodów oraz 92,7 proc. planowanego na cały rok zysku netto.