Kotecki: Prognoza KE jest konserwatywna

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
13 maja 2011, 16:31
Ludwik Kotecki, sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów. Fot. materiały prasowe
Ludwik Kotecki, sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów. Fot. materiały prasowe/Forsal.pl
""Prognoza KE dotycząca deficytu sektora finansów publicznych na poziomie 3,6 proc. PKB w 2012 jest w naszej opinii prognozą konserwatywną" - powiedział wiceminister finansów Ludwik Kotecki o prognozie Komisji Europejskiej dotyczącej polskiego deficytu finansów publicznych.

"Prognoza KE dotycząca deficytu sektora finansów publicznych na poziomie 3,6 proc. PKB w 2012 jest w naszej opinii prognozą konserwatywną. Podtrzymujemy nasze zobowiązania wobec KE, zakładające zejście z poziomem deficytu poniżej 3 proc. PKB w przyszłym roku. Zgadzamy się też z oceną komisarza Olli Rehna, który zakłada szybką konsolidację fiskalną w Polsce oraz dopuszcza możliwość ograniczenia poziomu deficytu poniżej 3 proc. PKB już w przyszłym roku". 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj