Barbara Wityńska-Słącz, przedstawicielka Krakowskiego Parku Technologicznego, który zarządza krakowską SSE poinformowała PAP, że wśród inwestorów są firmy rodzime oraz światowe koncerny.

Zezwolenia na działalność w krakowskiej SSE otrzymało w tym roku 12 firm. Najwięcej przedsiębiorstw zdecydowało się na inwestycje w jednej z najmłodszych i najmniejszych podstref w Zatorze. Swoje zakłady budują tam firmy Lokas i Pro-Eko z branży tworzyw sztucznych, Argo-Hytos Polska z branży hydrauliki oraz przedsiębiorstwo cukiernicze Ekowafel.

W Niepołomicach swoje zakłady ulokowały Polskie Zakłady Zbożowe "PZZ" w Krakowie, firma z branży spożywczej FoodCare oraz przedsiębiorstwo Woodward Governor Poland z branży lotniczej.

Tarnów przyciągnął firmę Dortech specjalizująca się w produkcji uszczelnień odpornych na wysokie temperatury oraz firmę Purinova, która zajmuje się m.in. izolacjami cieplnymi.

Reklama

W podkrakowskim Zabierzowie ulokował się koncern outsorcingowy Luxoft a w Krakowie największa brytyjska firma z tej branży - Capita.

W Skawinie swój zakład rozbudowuje Bahlsen Polska, producent ciastek i ciast pakowanych.

Do tej pory inwestorzy utworzyli w krakowskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej łącznie 10 tysięcy miejsc pracy i zainwestowali 1,7 mld zł.

Spółka Krakowski Park Technologiczny powstała w roku 1997 i zarządza specjalną strefą ekonomiczną o powierzchni 558,71 ha. Posiada także status parku technologicznego. Jak dotąd KPT wydał 100 zezwoleń na działalność w strefie. Wśród przedsiębiorstw obecnych na terenach SSE są m.in. Comarch, RR Donnelley, Motorola, Shell czy MAN Trucks.