"We wtorek złoty dalej będzie pod wpływem czynników globalnych. Dane o nowych zamówieniach w Stanach Zjednoczonych mogą wpłynąć na EURPLN. W najbliższych dniach przewiduję szeroką konsolidację przy zmniejszających się obrotach w przedziale 4,10-4,18 za euro" - powiedział PAP diler walutowy z Banku Polskiej Spółdzielczości SA Adrian Żylak.

"Złoty na dzisiejszej sesji umocnił się w stosunku do euro. Pomogły niedzielne dane z Chin dotyczące PMI w przemyśle. Podobnie PMI dla naszego kraju wspierało polski rynek. Po opublikowaniu wyników ISM w USA złoty znowu trochę się umocnił względem euro" - dodał.

Wskaźnik PMI w przemyśle dla Chin w marcu 2012 roku wyniósł według CFLP 53,1 pkt wobec 51,0 pkt miesiąc wcześniej, a według HSBC 48,3 pkt wobec 49,6 pkt.

Wskaźnik PMI dla Polski w marcu 2012 roku wyniósł 50,1 pkt wobec 50,0 pkt miesiąc wcześniej.

Reklama

Instytut Zarządzania Podażą (ISM) podał w poniedziałek, że wskaźnik aktywności w przemyśle amerykańskim wzrósł w marcu do 53,4 pkt z 52,4 pkt w poprzednim miesiącu.

We wtorek w USA zostanie podana informacja o zamówieniach fabryk w lutym 2012 roku.

Zdaniem dilerów rynku długu, największym zainteresowaniem cieszą się papiery o długim terminie wykupu, których rentowności w najbliższych dniach powinny utrzymać się w przedziale 5,45-5,55.

"Za nami dobra dla rynku sesja; rano widzieliśmy spory popyt na polski dług. Obligacje notowane są wyżej w cenach niż tydzień temu, a rynek jest pozytywnie nastawiony" - powiedział PAP diler SPW z Kredyt Banku Mariusz Wituszyński.

"Sytuacja rynkowa wskazuje, że we wtorek nie należy się spodziewać dalszych spadków rentowności. Poziomy długich papierów na najbliższe parę dni, których się spodziewam, to 5,45 a 5,55. Na obligacjach 2- i 5-letnich ruch będzie nieznaczny" - dodał.