Spółka chce też przeprowadzić emisję akcji i pozyskać z niej 20 mln zł.

"Chcielibyśmy przeprowadzić publiczną ofertę akcji w IV kwartale tego roku, zakładając, że warunki rynkowe będą ku temu sprzyjające" - powiedział wiceprezes Marek Montoya, cytowany w komunikacie.

Wcześniej Montoya, w rozmowie z agencją ISB, poinformował, że w ofercie spółki znajdą się wyłącznie nowe akcje.

"W planach mamy rozbudowę sieci światłowodowej oraz centrum przetwarzania danych, zarówno na własne potrzeby, jak i dla klientów zewnętrznych" - powiedział Montoya, cytowany w dzisiejszym komunikacie.

Z jego wypowiedzi dla agencji ISB i serwisu DealWatch wynikało, że wśród celów emisyjnych nie znajdą się akwizycje, ale spółka może przesunąć środki na sfinansowanie przejęcia. Spółka ma opublikować raport z wynikami za I połowę roku 10 sierpnia. Montoya powiedział ISB, że wyniki będą dobre i jest duża szansa na to, że spółka przekroczy poziom 90 mln zł przychodów.

Ocenił, że w całym roku przychody mogą przekroczyć 170 mln zł. Wstępne oczekiwania na przyszły rok to ponad 200 mln zł. Spółka zamierza opublikować oficjalne prognozy po wynikach II kwartału.

W skład Grupy Kapitałowej TelePolska Holding wchodzi sześć firm (e-Telko Sp. z o.o., Teltraffic Sp. z o.o.. DiD Sp. z o.o., TelePolska Sp. z o.o., Cool47 Sp. o.o., Mail-box Sp. z o.o.), świadczących pełen zakres usług telekomunikacyjnych klientom indywidualnym, biznesowym, instytucjom publicznym oraz operatorom telekomunikacyjnym. Oferta grupy obejmuje szereg usług telekomunikacyjnych, w tym usługi głosowe (takie jak VoIP, V-PBX, E-PBX), usługi internetowe (dostęp do Internetu oraz dedykowane szybkie łącza internetowe), usługi transmisji danych (dzierżawa łączy krajowych i międzynarodowych), usługi dodane (takie jak kolokacja, outsourcing telekomunikacyjny, doradztwo) i usługi operatorskie (terminacja oraz hurt).