Najpierw ogłosił, że będziemy pierwszym krajem w Europie, w którym klienci będą mogli kupić smartfon Alcatela z najnowszym systemem operacyjnym Mozilla Firefox OS. Wczoraj – że w tym roku uruchomi w Krakowie drugi na świecie po Berlinie inkubator dla internetowych start-upów. Mają tworzyć aplikacje z nowymi usługami dla klientów DT. – Interesują nas takie obszary, jak mobilne płatności, media, rozrywka, analiza zbiorów danych, ale także inteligentne domy i e-zdrowie – powiedział DGP Thomas Kiessling, członek zarządu Deutsche Telekom odpowiedzialny za produkty i innowacje. Najciekawsze pomysły dofinansuje kwotą do 30 tys. euro przez pół roku. W tym roku ma być ich pięć.
Te ruchy to efekt wprowadzenia w Polsce w ub.r. pilotażowo mobilnych płatności NFC wraz z usługą Mobile Wallet, którą DT traktuje jako strategiczną. – Dotychczas skorzystało z niej 5 tys. klientów, a w tym roku liczba ta ma wzrosnąć do 50 tys. – dodał Thomas Kiessling. I zapowiedział, że teraz usługa ruszy w 5 kolejnych krajach w Europie.
Operator podkreślił, że jego strategia zakłada wprowadzanie usług mobilnego internetu LTE i łączenie ich z dostępem stacjonarnym tam, gdzie jest to możliwe. W Polsce T-Mobile wygrał właśnie aukcję na częstotliwości LTE, ale nie ma sieci stacjonarnej. Czy będzie szukał okazji do przejęć, biorąc pod uwagę, że na sprzedaż szykuje się Netia? – Nie komentujemy konkretnych przypadków. W Polsce, gdzie chcemy być liderem, mamy strategię rozwoju organicznego. Ale nie oznacza to, że wykluczamy inne możliwości – powiedziała pytana przez DGP Claudia Nemat, członek zarządu DT odpowiedzialna za Europę i technologię.
Reklama