Umowy te pozwolą firmie Shell korzystać z pełnej oferty usług Petrolot na warszawskim lotnisku, zarówno w zakresie przechowywania paliwa lotniczego jak i usług tankowania statków powietrznych, podał Petrolot w komunikacie.

Wraz z Katowicami i Krakowem, Warszawa jest trzecim lotniskiem, na którym Shell oferujemy klientom paliwo lotnicze w Polsce od stycznia tego roku.

Petrolot podał, że baza paliw na warszawskim lotnisku, której jest właścicielem, jest wyposażona w infrastrukturę umożliwiającą dostawy paliwa lotniczego transportem kolejowym. Spełnia ona wszystkie rygorystyczne standardy techniczne, technologiczne i środowiskowe obowiązujące na wiodących lotniskach świata.

„ Magazyny o łącznej pojemności 9200 m3 pozwalają na obsłużenie nawet trzykrotnego wzrostu zapotrzebowania na paliwo lotnicze dla lotniska im. F. Chopina. Zgodnie z nową strategią spółki jest ona dostępna dla każdego uczestnika rynku na atrakcyjnych i rynkowych warunkach. Działania te są elementem zapowiedzianej przez Petrolot w marcu tego roku koncentracji działalności na usługowym magazynowaniu paliw lotniczych i świadczenia usług tankowania statków powietrznych" –podano w komunikacie.

Reklama

Petrolot Sp. z o.o. to największa polska firma świadcząca usługi w zakresie zaopatrzenia statków powietrznych w paliwa lotnicze, magazynowania, a także obrotu paliwami lotniczymi. Dysponuje bazą magazynową o pojemności 20 tys. m³, prowadzi działalność w 12 lokalizacjach na terenie Polski. Posiada także 54 autocystern i 154 cysterny kolejowe dla zabezpieczenia dostaw paliw do magazynów lotniskowych. W 2012 roku dostarczyła paliwo lotnicze 1424 zagranicznym i krajowym odbiorcom. Spółki rozpoczęła działalność 16 lat temu, a jej 100% udziałowcem od 21 grudnia 2012 roku jest PKN Orlen.

Shell działa w Polsce od 1992 roku. Działalność obejmuje sprzedaż detaliczną paliw, olejów i smarów, hurtowe dostawy paliw dla dystrybutorów, transportu i przemysłu. Z początkiem 2013 roku biznes Shell Aviation, który zajmuje się produkcją, sprzedażą i dystrybucją paliw lotniczych i smarów wkroczył na rozwijający się rynek lotniczy w Polsce. Shell Aviation dostarcza paliwa na 800 lotniskach w około 40 krajach, w tym na lotnisko Johna F. Kennedy'ego w Nowym Jorku, Heathrow w Londynie, Changi International w Singapurze i Hongkongu.