Z pracy posłów niezadowolonych jest 65 procent badanych, z pracy senatorów 54 procent. Dobrze o pracy Sejmu i Senatu wypowiada się po 20 procent respondentów.

Z aprobatą większości społeczeństwa spotyka się sposób sprawowania urzędu prezydenta przez Bronisława Komorowskiego. Jego działalność dobrze ocenia dwie trzecie Polaków (66 procent), natomiast źle - ponad jedna piąta (22 procent).

Stosunkowo dobrze oceniamy władze samorządowe. Zadowolenie z ich pracy wyraża 62 procent badanych, a niezadowolenie 27 procent.

CBOS zapytał też respondentów o oceny instytucji publicznych. Działalność ZUS-u dobrze ocenia co trzeci badany (32 procent), a źle co drugi (51 procent). Z kolei o OFE pozytywnie wypowiada się 17 procent respondentów, a negatywnie 43 procent. Wyraźnie negatywny jest wizerunek Narodowego Funduszu Zdrowia. Złe zdanie ma o nim trzech na czterech ankietowanych (74 procent).

Reklama

Połowa z nas (52 procent) dobrze ocenia pracę Narodowego Banku Polskiego, a dwie trzecie wojska i policji. Krytycznie wypowiadamy się o sądach. Dobrze o ich pracy myśli 28 procent badanych, a źle 44 procent. W ocenie prokuratury więcej jest złych (36 procent) niż dobrych (29 procent) opinii.

Pozytywnie postrzegane są Najwyższa Izba Kontroli, Trybunał Konstytucyjny i Instytut Pamięci Narodowej. Dobre noty dominują też w ocenie Rzecznika Prac Obywatelskich.

Połowa badanych (49 procent) ocenia za to negatywnie Polskie Koleje Państwowe.

Sondaż przeprowadzono w dniach od 5 do 12 września 2013 roku na liczącej 911 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

>>> Polecamy: Wyłudzenia, korupcja, nepotyzm, czyli jak się kręci lody w PKP