"Zbliżamy się już do końca spraw sądowych dotyczących uchwał o podwyższeniu kapitału. Obecnie sąd rozpatruje jeszcze pozew jednej akcjonariuszki, jednak biorąc pod uwagę, że w zdecydowanej większości jej zarzuty i argumentacja pokrywają się z linią zaprezentowaną w już oddalonym pozwie, jesteśmy przekonani, że również w tym przypadku zapadnie rozstrzygnięcie korzystne dla spółki" - powiedział prezes DM IDMSA Grzegorz Leszczyński, cytowany w komunikacie.

W uzasadnieniu decyzji sąd wskazał, iż uchwała w sprawie emisji podporządkowanych obligacji zamiennych na akcje, warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego, wyłączenia w całości prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy w stosunku do obligacji zamiennych i akcji serii K została powzięta w interesie spółki, zdecydowaną większością głosów i przy udziale licznej grupy akcjonariuszy.

"W tamtym momencie emisja w zaproponowanym kształcie była konieczna, gdyż DM IDMSA potrzebował natychmiastowego dofinansowania. Zdajemy sobie sprawę, że emisja z prawem poboru byłaby rozwiązaniem, które cieszyłoby się większym zrozumieniem, jednak wymagałoby to zdecydowanie dłuższej procedury, a na to nie mogliśmy sobie wówczas pozwolić" - dodał wiceprezes DM IDMSA Rafał Abratański.

Wiceprezes tłumaczy, że wbrew temu, co twierdził powód, właśnie takie działanie leżało w interesie spółki i wszystkich akcjonariuszy. Dzięki pozyskanym środkom udało się spółce przetrwać najtrudniejszy okres i rozpocząć działania reorganizacyjne, które przynoszą wymierne rezultaty i pozwalają stopniowo odbudowywać pozycję rynkową, co w dłuższej perspektywie będzie korzystne dla wszystkich akcjonariuszy.

Reklama

DM IDMSA funkcjonuje na rynku od 1993 roku. W 2005 r. DM IDMSA, jako pierwsze w Polsce biuro maklerskie, z sukcesem przeprowadził własną ofertę publiczną akcji o wartości 18 mln zł i zadebiutował na warszawskiej giełdzie.