Paweł Wierzbicki jest związany ze szwajcarskim koncernem Schindler blisko 10 lat, co pozwoliło na zdobycie rozległej wiedzy i dogłębne zrozumienie mechanizmów branży dźwigów, schodów i chodników ruchomych.

Ścieżka kariery nowo powołanego prezesa zarządu Schindler Polska jest przykładem na to, że dzięki motywacji i konsekwencji można osiągać wielkie cele.

Wierzbicki jest związany z Schindler Polska od 2005 r., rozpoczynając pracę jako pracę jako kierownik projektu. Zaledwie po trzech miesiącach powierzono mu stanowisko szefa działu serwisu i modernizacji w regionie warszawskim. W 2007 r. został szefem serwisu na całą Polskę, a rok później objął stanowisko dyrektora ds. serwisu i został powołany jako prokurent firmy. Pod jego kierownictwem w latach 2006-11 serwis dźwigów i schodów ruchomych osiągał bardzo dobre wyniki. Wraz z zespołem w trzy miesiące wdrożył system ERP SAP dla serwisu w całym kraju.

Reklama

W ciągu ostatnich dwóch lat doświadczeniem zdobytym w Polsce wspierał koncern w krajach Europy Środkowo-Wschodniej jako menadżer ds. serwisu.

Dotychczasowy prezes zarządu Andrzej Stawniak z firmą Schindler Polska związany jest od 1998 r., od 2003 r. na stanowisku Prezesa. Dalszą drogę rozwoju będzie kontynuował w strukturach szwajcarskiego koncernu w Wiedniu, jako dyrektor zarządzający ds. schodów ruchomych w obszarze Europy.