W przypadku rynku EUR/USD głównymi wydarzeniem dnia był odczyty produkcji przemysłowej z Niemiec za maj, które wraz z rewizją w dół danych za kwiecień pokazały stopniowe spowalnianie dynamiki gospodarczej w tym kraju. Dla rynku EUR/PLN kluczowa była publikacja danych o oficjalnych rezerwach walutowych NBP za czerwiec, które okazały się niższe niż miesiąc wcześniej o około 800 mln euro (w maju na poziomie 75,40 mld euro, a w czerwcu na poziomie 74,60 mld euro). Wspomniane dane nie miały jednak większego wpływu na rynek.

Wobec braku istotniejszych odczytów z Polski w tym tygodniu, najbardziej prawdopodobnym scenariuszem dla kursu EUR/PLN jest kontynuacja trendu umacniania złotego jaki się zarysował w zeszłym tygodniu po decyzji RPP odnośnie stóp procentowych i komentarzu do niej prezesa NBP M. Belki. Wynikało z niego, że istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo obniżki stóp procentowych we wrześniu. Zakładamy, że EUR/PLN do końca tygodnia powinien zejść w okolice 4,12.
W przypadku eurodolara uważamy, że w tym tygodniu na fali mocnych danych z amerykańskiego rynku pracy (m.in. spadek stopy bezrobocia z 6,3% do 6,1%) oraz gołębiej polityki EBC (m.in. rozszerzenie harmonogramu T-LTRO z 2 kwartałów do 6) będzie się on stopniowo osuwał się w kierunku 1,35 i poniżej.

Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie informacyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks Cywilny. Informacje zawarte w niniejszym materiale nie mogą być traktowane, jako propozycja nabycia jakichkolwiek instrumentów finansowych, usługa doradztwa inwestycyjnego, podatkowego lub jako forma świadczenia pomocy prawnej. PKO BP SA dołożył wszelkich starań, aby zamieszczone w niniejszym materiale informacje były rzetelne oraz oparte na wiarygodnych źródłach. PKO BP SA nie ponosi odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych na podstawie informacji zawartych w niniejszym materiale.