Wkrótce rozpocznie się zaplanowane na kilka miesięcy testowanie odwiertu, poinformował dyrektor spółki na Polskę Tim Wallace.

„Rozumiemy zainteresowanie i entuzjazm panujący w regionie w związku z odwiertem. Dane zebrane w trakcie testu będą poddane trwającej kilka miesięcy analizie, co pozwoli nam na pełne zrozumienie uzyskanych wyników" - powiedział Wallace, cytowany w komunikacie.

>>> Polecamy: Rewolucja łupkowa to fakt. Największy terminal naftowy w USA myśli o eksporcie ropy

Dotychczas spółka Lane Energy Poland wykonała siedem odwiertów w ramach trzech koncesji o łącznej powierzchni ok. 2 tys. km2, znajdujących się w obszarze basenu zachodniobałtyckiego. W lipcu 2013 r. podczas testów odwiertu Łebień 2H w północnej części Polski uzyskano przypływ gazu ziemnego poniżej poziomu wydobycia komercyjnego.

Reklama

„Do wykonywanych i poddawanych zabiegom stymulacji odwiertów zastosowaliśmy najlepsze praktyki i dostępne technologie. Wyniki odwiertu Lublewo w nadchodzących miesiącach zostaną poddane ocenie pozwalającej przyjąć właściwy plan działań na przyszłość" – dodał dyrektor spółki na Polskę.

3Legs Resources jest właścicielem pozostałych 30 proc. udziałów w spółce Lane Energy Poland.

ConocoPhilips jest największą na świecie niezależną firmą poszukiwawczo-wydobywczą bazującą na wydobyciu i zasobach potwierdzonych. Główna siedziba firmy, prowadzącej działalność w 27 krajach, mieści się w Houston w stanie Teksas. ConocoPhilips osiąga roczne przychody w wysokości 58 mld USD. Na dzień 30 czerwca 2014 r. firma dysponowała aktywami o łącznej wartości 122 mld USD oraz zatrudniała około 19.200 pracowników. Wydobycie z działających odwiertów, z wyłączeniem Libii, w drugim kwartale 2014 roku osiągnęło średnio 1,543 mld baryłek ekwiwalentu ropy naftowej dziennie (MBOED), zaś zasoby potwierdzone na 31 grudnia 2013 r. wynosiły 8,9 mld BOE.

>>> Czytaj też: Brytyjczycy mają receptę na energetyczne problemy. Postawią na łupki