Dzięki temu także księgowi nie będą musieli studiować od początku podstaw rachunkowości. Uczelnia wprowadzi procedury umożliwiające zaliczenie przedmiotów na podstawie trwałego dorobku zawodowego lub wynikającego z innych doświadczeń życiowych. Latami ubiegali się o to w całym kraju studenci legitymujący się doświadczeniem zawodowym.

Program ma uwzględniać różne przedmioty i sposoby dojścia do odpowiadających im efektów kształcenia.

Nowością jest tu między innymi uznawanie doświadczeń zdobytych poza oficjalnym systemem kształcenia. Chodzi o te umiejętności, których student nauczył się pracując zawodowo, podczas wolontariatu i aktywności w organizacjach społecznych, czy też w trakcie prac badawczych, projektowych lub organizacyjnych.

>>> Czytaj także: Mapa bezrobocia wykształconej Europy. Czy dyplom jeszcze się opłaca?

Reklama

Wrocław uczy się od Niemiec

Uczelnia będzie się uczyć od niemieckich partnerów. – W ramach projektu pozyskaliśmy do współpracy uczelnię Alice Salomon Hochschule w Berlinie – mówi Urszula Załuska z Działu Obsługi Projektów Rozwojowych. Uczelnia ma nadzieję, że pomysł wpłynie pozytywnie na jakość kształcenia i relacje ze studentami.

Na Uniwersytecie Ekonomicznym działa już punkt informacyjny, w którym studenci i zainteresowani studiami uczniowie mogą uzyskać informacje o procedurze uznawalności.

Inicjatywa, opracowanie oraz wdrożenie systemu uznawalności w Uniwersytecie Ekonomicznym to efekt prac Działu Obsługi Projektów Rozwojowych w projekcie Kuźnia Kadr 6 realizowanym ze wsparciem środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

>>> Czytaj także: Zadłużenie hipoteczne Europejczyków: kto ma najwięcej kredytów?