Jak pisze gazeta, wstępny projekt budżetu, przyjęty przez rząd 3 września, w połowie miesiąca ma zostać skonsultowany z Komisją Trójstronną, a do końca września musi trafić do Sejmu. Organy administracji centralnej zgłaszają ile pieniędzy zamierzają wydać w 2015 roku, a resort wpisuje je do ustawy budżetowej. W toku prac nad budżetem, skalę wydatków mogą zmienić posłowie.

"Puls Biznesu" dodaje, że w tym roku proporcjonalnie najbardziej ma wzrosnąć budżet Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Organ zajmujący się kontrolą działalności nadawców i przyznawaniem im koncesji chce mieć w przyszłym roku do dyspozycji ponad 36 milionów złotych, czyli aż o 67 procent więcej niż obecnie. Tłumaczy to koniecznością znacznego zwiększenia zatrudnienia, by obsłużyć lawinę wniosków o umorzenie lub rozłożenie na raty abonamentu.

Dwucyfrowy wzrost wydatków zaplanowany jest także między innymi w Urzędzie Regulacji Energetyki i Urzędzie Transportu Kolejowego, Kancelarii Sejmu oraz Biurze Generalnego Inspektora Danych Osobowych.

Więcej szczegółów na ten temat - w "Pulsie Biznesu".

Reklama

>>> Czytaj też: Dorabiają na giełdzie, uczelniach i w radach nadzorczych. Najbogatsi prezydenci polskich miast