ikona lupy />
Volkswagen / Media

Spółka zatrudniła już pierwszych inżynierów, którzy będą odpowiedzialni za rozwój produktów marki Volkswagen (w tym m.in. nowych generacji modeli Caddy czy Crafter). Początkowo będą oni odpowiedzialni za projektowanie przestrzeni bagażowej oraz ładunkowej, które są niezwykle ważne w przypadku lekkich samochodów użytkowych. Pierwsze efekty ich pracy będą widoczne w Volkswagenie Crafter, którego nowa generacja produkowana będzie od drugiej połowy 2016 r. w Białężycach koło Wrześni. W najbliższym czasie spółka planuje również zatrudnić kolejnych kilkunastu specjalistów.

- Dzięki współpracy z Politechniką Poznańską mamy dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry studentów i absolwentów. Nowy dział będzie mieszanką doświadczenia oraz młodości. Pracę znajdą w nim zarówno doświadczeni specjaliści jak i najlepsi studenci czy absolwenci. Taki model funkcjonowania działu sprzyja wypracowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych i konstrukcyjnych – dodał Jens Ocksen.

ikona lupy />
Volkswagen / Media
Reklama

>>> Czytaj też: Zagraniczni inwestorzy lgną do Polski. Volkswagen przoduje

Rektor Politechniki Poznańskiej, prof. Tomasz Łodygowski, nie ukrywał, że cieszy go decyzja Volkswagena o utworzeniu jednostki badawczo- rozwojowej:

- Długo czekaliśmy na utworzenie tego typu jednostki w poznańskiej fabryce. Jest to olbrzymia szansa dla naszych studentów, absolwentów oraz pracowników naukowych. Jestem dumny z tego, że globalny koncern motoryzacyjny, jakim jest Volkswagen zaufał Politechnice Poznańskiej. Nowy dział będzie stanowił pomost do wzajemnej wymiany doświadczeń oraz know-how pomiędzy spółką a uczelnią. Jestem pewien, że na tej współpracy zyskają obie strony - podkreślił.

Volkswagen Poznań już od wielu lat współpracuje z Politechniką Poznańską. Konkretnym wymiarem tej współpracy są m.in. studia dualne, które określa się mianem studiów o profilu praktycznym. Studenci łączą podczas nich naukę wraz z praktyką w przedsiębiorstwie. Dzięki temu studenci na bieżąco mogą konfrontować swoją wiedzę w rzeczywistych sytuacjach.

W ostatnich tygodniach spółka rozpoczęła także współpracę z uczelnią przy projekcie „Formula Student”. W jego ramach grupa studentów poznańskiej uczelni rywalizuje z blisko 500 innymi zespołami z całego świata. Celem każdej z nich jest zaprojektowanie oraz stworzenie bolidu wyścigowego. Przy projekcie polskiego bolidu współpracują ze sobą studenci aż z pięciu różnych wydziałów Politechniki Poznańskiej. Zwieńczeniem całego projektu są wyścigi zaprojektowanych bolidów, które zaplanowane są na okres przyszłorocznych wakacji. \