Kobiety w Europie zarabiają gorzej. Nawet do 700 euro miesięcznie

6 grudnia 2014, 18:20 | Aktualizacja: 06.12.2014, 18:20
Źródło:IAR

Kobiety w Europie zarabiają mniej niż mężczyźni, choć bywają od nich lepiej wykształcone i ciężej pracują. Do takich wniosków doszli eksperci Światowej Organizacji Pracy.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (2)

 • SteFun(2014-12-07 20:27) Zgłoś naruszenie 00

  polscy pracodawcy dopuszczają się poniżania nie tylko kobiet ale i mężczyzn, takie są dysproporcje pensji w procentach względem UK czy UE

  Odpowiedz
 • esu(2014-12-07 17:50) Zgłoś naruszenie 00

  "Częściowo - jak sugerują pośrednio autorzy dokumentu- odpowiada za to dyskryminacja" - kobiety mają średnio 10% mniejszy mózg, czy ktoś wziął to pod uwagę? Dla mnie liczy się co kto ma w głowie a nie w spodniach. Irytuje mnie, że muszę sięgać do tak prymitywnych argumentów, ale niestety te analizy, które szukają jakiejś dyskryminacji gdzie jej nie ma są po prostu tępe jak but. Dlaczego z tego, że ktoś zarabia mniej wynika, że jest dyskryminowany. Może na więcej nie zapracował. A tak w ogóle to dlaczego nikt nie widzi dyskryminacji pracowników fizycznych - no przecież zarabiają mniej? Czyżby dlatego, że oni już nie nabierają się tak łatwo na to, że jakiś polityk mówiący o ich dyskryminacji chce poprawy ich losu a nie po prostu więcej władzy? W ogóle od kiedy to znowu to ile masz dostać pieniędzy w nowej pracy ma zależeć od statystyk dotyczących ludzi tobie podobnych. Murzyn ma zarabiać tyle, kobieta tyle, kaleka tyle, łysy tyle, czy już się nie liczy czy ktoś jest pracowitym człowiekiem, mądrym i uczciwym?


  "W Polsce te różnice są stosunkowo niewielkie. W rankingu 30 państw nasz kraj jest na czwartym miejscu pod względem największej równości płac." - w Polsce dominuje pracownik fizyczny, a ten niezależnie od płci ma dwie ręce do obróbki i pakowania towaru.

  "Największe nierówności obserwowane są w USA, Irlandii i Wielkiej Brytanii" - czyli mniej więcej tam gdzie ludzie najwięcej zarabiają, a ekonomia kręci się najszybciej.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze