Pensje urzędników odmrożone. Możliwe nawet 20 proc. podwyżki

4 maja 2015, 07:15 | Aktualizacja: 04.05.2015, 10:23
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Niemal przesądzone jest, że pracownicy budżetówki, którzy od 2008 r. mieli zamrożone pensje, w przyszłym roku doczekają się podwyżek. Jeden z rządowych scenariuszy zakłada podniesienie pensji urzędnikom o około 20 proc.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (21)

  • [ja!](2015-05-04 07:44) Zgłoś naruszenie 00

    Izabela Leszczyna, wiceminister finansów — „Możliwe zdjęcie z Polski procedury nadmiernego deficytu w tym roku nie oznacza automatycznego zwiększenia wydatków, MF skłania się raczej ku obniżce VAT.”

    I tyle z obecywanych przed wyborami podwyżek — głupiemu radość.

    Odpowiedz
  • T1000(2015-05-04 07:58) Zgłoś naruszenie 31

    20% się należy. O tyle zbiednieliśmy przez te 7 lat! Żadnych kosmetycznych zmian. Ludziom należą się te pieniądze, które stracili przez inflację!

    Odpowiedz
  • ANDRZEJ KLOCZKO(2015-05-04 08:31) Zgłoś naruszenie 00

    kielbasa wyborcza.zapewnienie zadzacym odpowiedniej gwarantowanej liczby glosow na partie przykorytowe (prl) to to betka w poruwnaniu z obecnymi korytowcami :buce,sprzedajni.szantarzysci terorysci robjacy wszystko by utrzymac sie za wszelka cene przy wladzy.NAROD GLUPI WSZYSTKO KUPI .cena przemian dorobek elit korytowych od 25 lat, polacy na totalnej emigracji,przeszukojacy smietniki,patologiczna sluzba zdrowia,poteznie rozbudowana administracja systemowo dzialajaca przeciwko swemu podatnikowi. WIELKIE DZIEKI ZA DOTYCHCZASOWE OGRANICZENIA ROZWOJU,W PONOC WOLNYM I NIEZALEZNYM KRAJU.A.K.

    Odpowiedz
  • Prezes(2015-05-04 08:36) Zgłoś naruszenie 00

    Hehehe... Nihil novi - "waadza" postanowiła dopieścić przed wyborami swój żelazny elektorat.

    Odpowiedz
  • zdzichó(2015-05-04 09:06) Zgłoś naruszenie 00

    Przeciętne w ciągu tych 8 lat wzrosło o 32 % (do 2016 wzrośnie razem o ok. 40%) ,a "miłościwie nam panujący" zastanawiają się czy "...podnieść im o 5% czy 20%?...".
    Parodia! Czas wyciągnąć walizkę. Nie czekajcie! Będą okradać tą resztkę ,która zostanie.

    Odpowiedz
  • ha ha(2015-05-04 10:01) Zgłoś naruszenie 00

    Tere fere kuku.Info dla idiotow.

    Odpowiedz
  • znv(2015-05-04 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    Co roku pensja kurczy się o 4%. Nie ma podwyżek to jest obniżka wynagrodzenia o te 4%. Jak ktoś zarabia 3000 miesięcznie to co roku traci równowartość 1440zł. Czyli po dwóch latach bez podwyżki pracuje 1 miesiąc za darmo.

    Odpowiedz
  • biuro krata(2015-05-04 10:58) Zgłoś naruszenie 00

    Takie praktyki mają swoją nazwę - kupowanie głosów

    Odpowiedz
  • Supernova(2015-05-04 12:05) Zgłoś naruszenie 00

    W jednych zestawieniach sektor publiczny zarabia więcej niż prywatny, tu dowiadujemy się czegoś innego. WTF w kraju?

    Odpowiedz
  • marion(2015-05-04 14:36) Zgłoś naruszenie 00

    jeśli szukacie ciekawych ofert pracy polecam stronę rekrutacyjna rewolucja. Ja szybko znalazłam pracę. :)

    Odpowiedz
  • JJ(2015-05-04 15:15) Zgłoś naruszenie 00

    Kielbase wyborcza czas rzucic.

    Kukiz ma calkowita racje twierdzac, ze armia urzednikow urosla do tego stopnia (ich liczbe szacuje sie pomiedzy 600 tysiecy a milionem), ze obecnie to urzednicy wybieraja w wyborach rzad, a ten cholubi swoj elektorat, czyli glownie urzednikow, dla ktorych tworzy dodatkowe etaty, a teraz chojnie daje podwyzki.

    Czas wykopac cala ta zlodziejska polityczno-urzednicza mafie.

    Odpowiedz
  • asda(2015-05-04 16:53) Zgłoś naruszenie 01

    Nie mogę uwierzyć - w jakim kraju ja żyję? Krajem rządzą od lat, partie złożone z ludzi miernych, biernych, i wiernych, - wodzowi partyjnemu i wierchuszce partyjnej - a zarazem prostytutek politycznych, ludzi bezideowych, mających jeden cel - utrzymanie przy władzy i czerpanie z tego maksymalnych korzyści, czy to łapówki od wielkiego biznesu i lobby bankowego (dla którego tworzy się prawo, zwalnia z opodatkowania, załatwia kontrakty), czy też mniejsze przewały na kilometrówkach, zegarkach itd.itp Jednocześnie prowadzi się akcję propagandową w publicznych mediach i kupuje wsparcie stacji komercyjnych... np. TVN24, gdzie lecą same kłamstwa, całą dobę... ;) Manipulacje, wypowiedzi wyrwane z kontekstu, przeinaczające sens oryginalnej wypowiedzi, a nawet programowanie podprogowe (to akurat w programie "Kropka nad i" )...Obudzcie się z Matrix'a... Głosujcie na Kukiza i partię KORWiN...

    Odpowiedz
  • sux(2015-05-04 19:24) Zgłoś naruszenie 00

    kupowanie pożytecznych idiotów przed wyborami. tyle

    Odpowiedz
  • Polak(2015-05-04 19:55) Zgłoś naruszenie 01

    nie ma inflacji, ale 20% się należy? Komu zabierzecie te pieniądze żeby dać urzedasom? Z ofe już ukradliście całość. Mam nadzieję, że Korwin rozpocznie proces uzdrawiania Polski i przywróci zdrowe proporcje urzedników na liczbę mieszkańców

    Odpowiedz
  • ```(2015-05-04 20:06) Zgłoś naruszenie 00

    ***** Kopaczowatą K*rwę

    Odpowiedz
  • FK_(2015-05-04 23:30) Zgłoś naruszenie 00

    frajerow okradlo sie z OFE, da sie urzedasom (ograniczanie biurokracji to niezla bajka) a frajerom powie sie teraz ze 20-25% emerytury dostana a jak chca wiecej to niech sobie odkladaja... bo wybrancy to nie musza... oni dostana i im prawa 'nabyte' sie naleza.. frajerom nie.. ???
    Tak to tylko w... ???

    Odpowiedz
  • Walium(2015-05-05 04:02) Zgłoś naruszenie 00

    Przypominam tym co opierają się i piszą komentarze bazując na inflacji to od roku mamy deflację więc w tym przypadku pensje rosną - jeżeli za wypłatę możesz kupić więcej dóbr i usług to chyba dobrze. No chyba że uważa że powrót do początku lat 90 i każdy chce być milionerem.

    Odpowiedz
  • uzi(2015-05-05 07:24) Zgłoś naruszenie 10

    oczywiście, że podwyżka kwoty bazowej - wszyscy są urzędasami i powinni pracować równo - jeżeli ktoś się obija można mu obciąć premie, a druga wersja 'dodatkowej' puli rodzi tylko sytuację, gdzie "swoi" dostaną...

    Odpowiedz
  • Bronek ok(2015-05-05 22:41) Zgłoś naruszenie 00

    W końcu :)

    Odpowiedz
  • aa(2015-08-19 10:00) Zgłoś naruszenie 10

    Mają problem czy dac po parę zlotych ale sobie po kilkaset złotych nagród, podwyżek itp. to żaden problem. Żałosne.

    Odpowiedz