"W ubiegłym roku byliśmy pod tym względem na drugim miejscu, ale w bieżącym roku będziemy liderem wprowadzania nowych powierzchni komercyjnych z 55 tys. m2 powierzchni w Royal Wilanów i Eurocentrum II, co potwierdzają prognozy niezależnych firm monitorujących rynek nieruchomości, jak chociażby Savillis" - powiedział Koślacz.

W 2014 roku Capital Park dostarczył na polski rynek blisko 50 tys. m2 nowej powierzchni biurowej, głównie dzięki otwarciu Eurocentrum Office Complex I o powierzchni 38,7 tys. m2.

Grupa planuje, że 2015 rok zakończy z portfelem nieruchomości w 75% ukończonych oraz w znacznym stopniu skomercjalizowanych, co przełoży się na wzrost przychodów z najmu.

Wcześniej członek zarządu i dyrektor finansowy grupy Michał Koślacz poinformował agencję ISBnews, że Capital Park, pomimo wzrostu wskaźnika pustostanów na warszawskim rynku biurowym, zwiększa systematycznie bazę najemców w swoich projektach, dzięki strategii "Biuro Plus". W jej ramach projekty realizowane przez Capital Park, obok powierzchni biurowej, oferują najemcom szeroki wachlarz innych usług, w tym usługi concierge. Według jego słów, strategia "Biuro Plus" będzie w efekcie miała pozytywny wpływ na przychody z najmu generowane przez grupę. 

Capital Park oczekuje utrzymania pozytywnych tendencji w wynikach operacyjnych

"Wypracowaliśmy mocne wyniki operacyjne w I kw. Wzrosły przychody z najmu przy stabilnych kosztach, pokazaliśmy mocny cash flow. To potwierdzenie pozytywnych tendencji z poprzednich kwartałów. Biorąc pod uwagę kończone przez naszą grupę nowe projekty, można oczekiwać kontynuacji dobrego trendu na poziomie operacyjnym. Odpisy wartości nieruchomości w I kw. związane z osłabieniem euro do złotego zostały odebrane przez inwestorów obiektywnie i doceniamy to zrozumienie niezależnej od naszego biznesu tendencji rynkowej. Jeszcze raz podkreślę, że nie mają one przełożenia na realny biznes" - powiedział Koślacz w rozmowie z ISBnews.

Nie zapadły jeszcze decyzje o ewentualnej sprzedaży kompleksu Eurocentrum. Wcześniej prezes grupy Jan Motz wskazywał, że w momencie, kiedy budynki Alfa, Beta i Gamma kompleksu Eurocentrum osiągną łącznie 80% wynajmu, grupa może wyjść na rynek i przymierzyć się do sprzedaży Eurocentrum.

Eurocentrum Beta i Gamma zostały oddane do użytku w 2014 roku i mają ponad 70-proc. poziom wynajmu. Oferują 43 tys. m2 GLA. Wartość księgowa na koniec 2014 r. to 411 mln zł. Eurocentrum Alfa oferuje 15 tys. m2 i jest wynajęte w 72%. Wartość księgowa na koniec 2014 r. to 106,3 mln zł. W budowie jest Eurocentrum Delta z 27,24 tys. m2 GLA. Planowane jest oddanie go do użytku w listopadzie. Jego wartość księgowa na koniec 2014 roku to 120 mln zł.

Członek zarządu i dyrektor finansowy grupy Michał Koślacz wskazał, że Eurocentrum jest pierwszym projektem Capital Park, który zrealizowany został według koncepcji "Biuro Plus", gdzie obok powierzchni biurowej oferta obejmuje również usługi handlowe, a Eurocentrum oferuje dodatkowo usługi concierge. Najemcy tego biurowca mogą korzystać z tych usług m.in. przy okazji organizacji wyjazdów służbowych, przyjęć, rezerwacji, odbioru gości z lotniska, firmowej konferencji oraz opieki nad dziećmi. Koślacz podkreślił podczas konferencji, że ten koncept jest pozytywnie odbierany przez obecnych najemców i potencjalnych klientów, co ma pozytywny wpływ na przychody z najmu grupy.

Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce. Grupa aktywnie poszukuje możliwości zakupu nowych projektów nieruchomościowych oraz nowych źródeł dochodów i wzrostu wartości w obszarach rynku charakteryzujących się dużym potencjałem rozwoju.

Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku grupa przeprowadziła ok. 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. m2, zlokalizowanych w 39 miastach. Spośród tych projektów 39 nieruchomości handlowych typu high-street znajduje się w strukturze Real Estate Income Assets FIZ AN, którym grupa zarządza i w którym posiada 15% udział.