San Leon zrezygnował z prac na koncesjach Czersk, Budzów, Iława, Praszka, a także na blokach 437, 438, 456, 457, 458 koncesji Bieszczady i ze swojego udziału w blokach 416, 417, 436 tej koncesji, przejętych przez PKN Orlen.

Decyzja o redukcji zaangażowania w Polsce ma związek ze zmianą strategii San Leon, przyjętą w czerwcu br. Spółka chce się skupić na wycenie, zagospodarowaniu i produkcji, aby zapewnić sobie przepływy pieniężne w krótkim terminie.

- Decyzja jest także konieczna ze względu na wprowadzenie znaczącej rocznej opłaty koncesyjnej w Polsce w ciągu ostatnich paru lat. Spółka jest nadal zaangażowana w pozostałe swoje obszary w Polsce, w tym w koncesje łupkowe Basenu Morza Bałtyckiego i złoże w Rawiczu, gdzie niedawno odkryto gaz - powiedział dyrektor wykonawczy San Leon Oisin Fanning, cytowany w komunikacie.

W połowie 2013 r. San Leon przejął 100 proc. udziałów Talisman Polska z aktywami wartymi ok. 10 mln USD, a także udziały w 3 koncesjach poszukiwawczych gazu łupkowego: Gdańsk W, Szczawno i Braniewo S.

>>> Polecamy: Obcy kapitał chce kupić PKP Energetykę. Rząd ma poważny problem