"Wyniki jakie zrealizowała grupa kapitałowa potwierdzają dobre założenia realizowanej strategii, oraz konsekwentny wzrost wartości spółki. Wraz z realizacją kolejnych projektów wartość Midven powinna nadal sukcesywnie wzrastać" – powiedział Zając, cytowany w komunikacie.

Spółka poinformowała również, że poprzez spółkę zależną Dansk Soft systematycznie rozwijany jest jeden z kluczowych projektów - system beaconów - Sortano.com, dający możliwość analizy zachowań konsumentów w połączeniu z możliwością wdrożenia programu lojalnościowego.

"Chcemy być obecni w projektach, które mogą odnieść światowy sukces lub znacząco podnieść wartość spółki, czego przykładem jest m.in. projekt dotyczący systemu beaconów, który to system powinien być w najbliższym czasie jednym z motorów wzrostu rozwiązań technologicznych na świecie" – dodał Zając.

Midven zamierza również w dalszym ciągu aktywnie wspierać inwestycje w projekty lub przedsięwzięcia za pośrednictwem przeznaczonych do tego funduszy inwestycyjnych. Jednym z takich funduszy jest InQubit Sp. z o.o., realizowany wspólnie z  Integer.pl.

"InQubit na koniec II kwartału br. posiadał w portfolio 3 podmioty kapitałowe, w tym w platformę biznesową Wiewiorka.pl umożliwiającą segregacje odpadów na poczet firm specjalizujących się w tym zakresie" – podała spółka.

Midven to notowana na NewConnect spółka inwestycyjno – technologiczna planująca emisję akcji i przejście na GPW.