"Fachowcy.pl Ventures 1 maja 2016 r. miała 1325 klientów korzystających z abonamentowej usługi obecności w internecie. Na koniec kwietnia całkowita liczba, uwzględniająca rezygnacje, wzrosła o prawie 310,2% w porównaniu do analogicznego okresu przed rokiem" - czytamy w komunikacie.

W samym kwietnia liczba nowo podpisanych umów abonamentowych wyniosła 73, podczas gdy przed rokiem było to 71. Od początku roku firma podpisała już blisko 300 nowych umów w porównaniu z nieco ponad 200 nowymi kontraktami w pierwszych czterech miesiącach 2015 roku, podano również.

Wartość podpisanych umów w kwietniu przekroczyła 215 tys. zł i pod tym względem był to dotąd najlepszy miesiąc w tym roku. Przychód z poszczególnych klientów jest zróżnicowany w zależności od wybranego planu abonamentowego.

"Liczba pozyskanych klientów oraz wartość podpisanych umów w kwietniu pokazuje, że rośnie rentowność naszych kontraktów. Kwiecień jest na razie najlepszym miesiącem tego roku pod względem wartości umów, choć najwięcej zawarliśmy ich w marcu. To w dużej mierze efekty nowego planu taryfowego. Cały czas dokładamy też wysiłków, aby stale rosła średnia sprzedaż miesięczna i przewidujemy, że jeszcze w tym kwartale będzie pozyskiwali 100 umów miesięcznie" - podsumował prezes Piotr Surmacki, cytowany w komunikacie.

W lutym br. Surmacki powiedział ISBnews, że Fachowcy.pl Ventures koncentrują się na osiągnięciu progu rentowności w tym roku i liczą, że w kolejnym roku będą gotowi do przejścia na główny rynek GPW z NewConnect.

Fachowcy.pl Ventures działają od 2008 r., a od 15 lutego 20012 r. notowani są na NewConnect. Po debiucie na rynku alternatywnym firma została przejęta przez grupę inwestorów związanych z Piotrem Surmackim, który w 2013 roku objął stanowisko prezesa zarządu i następnie wprowadził do spółki firmę WAY2TRAFFIC Polska S.A., a następnie United Titans Sp. z o.o. i Toxic Software Sp. z o.o.

(ISBnews)