Plaza Centers sfinalizowała sprzedaż udziałów w centrum handlowym Zgorzelec Plaza, finalizując tym samym wykonanie porozumienia ws. spłaty długu wobec banku finansującego ten projekt, podała spółka.

"Porozumienie ws. nabycia udziałów zostało podpisane z akcjonariuszem wskazanym przez bank, po czym pozostała część DRA [Debt Repayment Agreement - porozumienie ws. spłaty długu] została zakończona" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec czerwca Plaza Centers podpisała z bankiem finansującym porozumienie ws. spłaty długu (DRA) w projekcie Zgorzelec Plaza. DRA zakładało m.in., że Plaza jest zobowiązana do podjęcia działań i współpracy z bankiem w próbie sprzedaży Zgorzelec Plaza. Jednocześnie bank miał poszukiwać podmiotu trzeciego, który zostałby akcjonariuszem, nabywając udziały centrum handlowego za 1 mln euro.

W wyniku transakcji Plaza oczekiwała rozpoznania zysku księgowego rzędu 10 mln euro.

Grupa Plaza Centers jest deweloperem centrów handlowo-rozrywkowych, działającym na obszarze rynków wschodzących. Plaza Centers jest spółką pośrednio zależną od Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, notowanej w Tel Awiwie i na Nasdaq. Plaza Centers jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)