"W ramach oferty publicznej Artifex Mundi, wiodącego producenta i wydawcy gier przygodowych, do inwestorów trafi 4,42 mln akcji. Ostatecznie ich cena została ustalona na 22,5 zł. Spółka ze sprzedaży 500 tys. nowych akcji pozyska 11,25 mln zł, co pozwoli jej na realizację celów emisyjnych" - czytamy w komunikacie.

W dniach 17-21 października prowadzone były zapisy w transzy dla inwestorów indywidualnych, w ramach których ostatecznie przydzielono 11,7% oferty. W ramach budowy księgi popytu dla inwestorów instytucjonalnych przeznaczone zostało 3,9 mln akcji, co stanowi 88,3% oferty.

"Celem oferty publicznej Artifex Mundi jest pozyskanie środków wspierających dalszy rozwój spółki. Jesteśmy zadowoleni z jej przebiegu, wierzymy, że wartość spółki zwiększy się za kilka lub kilkanaście miesięcy, gdy nasze tytuły free-to-play będą w tzw. hard-launchu" - powiedział prezes Artifex Mundi Tomasz Grudziński, cytowany w komunikacie.

Dzień przydziału akcji został wyznaczony na 28 października, a debiut na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie planowany jest w listopadzie 2016 roku.

"Środki pozyskane z emisji przeznaczymy na kampanię promocyjną naszych kluczowych produkcji free-to-play, a także na rozwój działalności wydawniczej oraz inwestycje we wspólne projekty z zewnętrznymi deweloperami, co pozwoli na poszerzenie naszego portfolio o nowe tytuły. Znaczną część środków chcemy też przeznaczyć na działalność wspierającą sprzedaż oraz rozpoznawalność Artifex Mundi wśród graczy" - dodał dyrektor finansowy Artifex Mundi Mariusz Szynalik, cytowany w komunikacie.

Spółka jest wydawcą oraz producentem gier przygodowych.

(ISBnews)