Dekpol zbuduje drugi budynek magazynowy w GdańskuWarszawa, 06.03.2019 (ISBnews) - Dekpol otrzymał potwierdzenie w sprawie skierowania do realizacji drugiego budynku magazynowego w Gdańsku, zgodnie z kontraktem zawartym w maju ub.r., podała spółka.

"Zarząd spółki informuje, iż w dniu 5 marca 2019 r. otrzymał od podmiotu, który przejął prawa inwestora, potwierdzenie w sprawie skierowania do realizacji drugiego etapu prac - obejmującego budowę drugiego budynku magazynowego, za co ma przysługiwać spółce wynagrodzenie netto w wysokości ok. 5% przychodów grupy kapitałowej Dekpol S.A. za rok 2017" - czytamy w komunikacie.

W połowie maja 2018 r. Dekpol zawarł z Panattoni Development Europe umowę na realizację dwóch budynków magazynowych z częścią socjalno-biurową o powierzchni ok. 16,6 tys. m2 oraz 25,1 tys. m2 w Gdańsku. Po zakończeniu I etapu inwestor miał potwierdzić rozpoczęcie przez Dekpol II etapu prac, obejmującego budowę w terminie 8 kolejnych miesięcy drugiego budynku.

Dekpol opiera się na trzech głównych segmentach: usługach w zakresie generalnego wykonawstwa, produkcji łyżek i osprzętów do maszyn budowlanych i działalności deweloperskiej. Od 2015 roku akcje spółki notowane są na GPW. W 2017 r. Dekpol miał 579 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)