O potędze marki Apple nikogo przekonywać nie trzeba. Firma z Cupertino, jak nikt inny, potrafi wywołać niesamowity szum medialny wokół premier swoich nowych produktów. Apple’owi pomaga w tym rzesza oddanych fanów, którzy nie wyobrażają sobie życia bez takich urządzeń jak iPhone.

Kolejki pod sklepami Apple towarzyszące premierom kolejnych produktów amerykańskiego koncernu nie są więc czymś dziwnym. Zdjęcia ludzi koczujących na ulicach Nowego Jorku, Tokio czy też Londynu obiegają świat już od kilku lat. Nie inaczej było tym razem.

Oh my. Peak Apple. Someone is queuing in Sydney before THEY HAVE EVEN ANNOUNCED ANYTHING!!! pic.twitter.com/G16X0ze8eN

— Seamus Byrne (@seamus) wrzesień 8, 2015

Jak donosi dziennikarz serwisu CNET Seamus Byrne, kilka osób postanowiło ustawić się w kolejce po nowego iPhone’a jeszcze przed jego oficjalną premierą. Na dowód, Byrne zamieścił na Twitterze zdjęcie sklepu Apple Store w Sydney, pod którym rozbito turystyczny namiot.

>>> Czytaj też: Dziś premiera nowych iPhone 6. Czego spodziewać się po Apple?

Reklama

To oczywiście nie pierwszy taki przypadek. W ubiegłym roku wielbiciele iPhone’ów zaczęli ustawiać się w kolejkach do nowojorskiego sklepu Apple przy słynnej Piątej Alei sześć dni przed premierą iPhone’a 6 i szesnaście dni przed wprowadzaniem tego urządzenia na rynek.

Apple Store on 57th & 5th. Ever seen a line start 6 days early for an Android phone? @tim_cook @MusaTariq pic.twitter.com/eKdkGFAKAG

— Dan Benton (@DanBenton) wrzesień 3, 2014

Premiera iPhone’a 6S odbędzie się dziś o godz. 19:00. Oprócz nowego smartfona, Apple zaprezentuje również prawdopodobnie większy (ponad 12-calowy) tablet iPad Pro oraz telewizyjny dekoder Apple TV.