"Ogólnopolski deweloper mieszkaniowy rozpoczyna trzecie dziesięciolecie swojej działalności. W ciągu minionych 20 lat sprzedał 20 tys. mieszkań w 17 polskich miastach, a do końca jubileuszowego roku zamierza przekroczyć próg 20 tys. lokali przekazanych klientom. Dokładnie 28 lutego minęło 20 lat od momentu rejestracji firmy Murapol w Krajowym Rejestrze Sądowym. Głównym przedmiotem działalności GK Murapol jest od samego początku budownictwo wielorodzinne - począwszy od mniejszych projektów w rodzimym Bielsku-Białej, aż po wieloetapowe inwestycje nieruchomościowe na kilkunastu rynkach regionalnych" - czytamy w komunikacie.

20 lat obecności grupy w branży zaowocowało liczbą ponad 17,7 tys. oddanych mieszkań w 303 budynkach, będących częścią 66 wieloetapowych inwestycji, w których do tej pory zamieszkało ponad 53 tys. osób, dodano.

"Wypracowana przez lata strategia sprawdziła się także w nadzwyczajnym, naznaczonym pandemią roku 2020. Szybko dostosowaliśmy się do nowego otoczenia rynkowego, jak i zmieniających się potrzeb klientów. W trzecie dziesięciolecie działalności wchodzimy z ambitnymi planami rozwoju i zamiarem przekroczenia w roku jubileuszowym progu 20 tys. przekazanych właścicielom mieszkań. O ile produkcja pierwszych 20 tys. mieszkań zajęła nam 20 lat, o tyle kolejne 20 tysięcy to perspektywa czterech, a maksymalnie pięciu lat. W budowie spółka obecnie ma 6 tys. lokali powstających w 56 budynkach realizowanych w 12 miastach" - powiedział Iskra, cytowany w komunikacie.

Iskra zapowiedział, że grupa zamierza dalej umacniać swoją pozycję na rynku zarówno w oparciu o lokalizacje, w których już działa, jak i nowe miasta z potencjałem do prowadzenia działalności deweloperskiej.

"Nasz aktualny portfel inwestycji w projektowaniu obejmuje 10 tys. lokali, ale nie jest to katalog zamknięty. Stale pracujemy nad rozbudową naszego aktywnego banku ziemi, nie tylko w oparciu o przesłanki biznesowe, ale też analizę preferencji naszych klientów" - dodał.

Chcąc sprostać wymaganiom związanym z ochroną środowiska i klimatu oraz postępem technologicznym, deweloper zamierza nadal inwestować w badania i rozwój. Wśród zastosowanych do tej pory innowacji posiada autorskie rozwiązanie HMS umożliwiające korzystanie ze smart home w mieszkaniach, czy pakiet antysmogowy chroniący wnętrza przed zanieczyszczeniami powietrza. W projektowaniu jest wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do zaopatrzenia inwestycji w prąd, ogrzewanie i ciepłą wodę, zapowiedziano także.

Grupa Murapol jest obecna ze swoją ofertą lokali mieszkalnych i usługowych w 17 miastach: Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Łodzi, Mikołowie, Poznaniu, Toruniu, Tychach, Siewierzu, Sosnowcu, Warszawie, Wieliczce i Wrocławiu.

Murapol jest ogólnopolskim deweloperem działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. W 2020 r. sprzedał 2 720 mieszkań.

(ISBnews)