Dotychczas Wojciech Byj sprawował funkcję managera inwestycyjnego w Larq, pełnił również funkcje zarządcze w spółkach zależnych od Larq, będąc prezesem zarządu w Larq Fund Management oraz członkiem zarządu w Synergic sp. z o.o.

Zmiana na stanowisku prezesa to kontynuacja trwającego procesu transformacji holdingu inwestycyjnego, podkreślono.

"Naszym głównym celem jest uproszczenie struktur grupy kapitałowej Larq w taki sposób, żeby uzyskać maksymalną elastyczność, a w konsekwencji, jak najlepsze dopasowanie do wymogów rynku, w trudnej sytuacji potęgowanej przez pandemię koronawirusa. Jednym z kluczowych wyzwań będzie również określenie strategii Larq w zakresie obszarów zainteresowania projektami inwestycyjnymi. Obecnie mamy do czynienia ze swoistym nowym otwarciem w gospodarce, gdzie pandemia redefiniuje część branż, otwierając nowe możliwości" - powiedział Wojciech Byj, cytowany w komunikacie.

Wojciech Byj posiada wykształcenie wyższe. W 2016 roku uzyskał dyplom studiów magisterskich Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku finanse i rachunkowość. Od 2019 r. związany ze spółką Larq, podano także.

Larq S.A. jest polską spółką inwestycyjną notowaną na głównym parkiecie GPW, zarządzającą podmiotami działającymi w obszarze innowacyjnych mediów, nowych technologii i infrastruktury.

(ISBnews)