Reklama

TenderHut w obu przypadkach podpisał term-sheet, dzięki któremu otrzymał wyłączność na prowadzenie negocjacji w celu sfinalizowania nabycia podmiotów na okres do dnia 20 lutego.

"Na mocy dotychczasowych uzgodnień pomiędzy stronami, spółka będzie uprawniona do przeprowadzenia w okresie nie dłuższym niż do 31 stycznia 2022 r. badania due diligence podmiotu przejmowanego. Zamiarem spółki jest przejęcie podmiotu przejmowanego w drodze nabycia pakietu 100% udziałów" - czytamy w obu komunikacie.

Według spółki, podmiot, który działa w obszarze digital marketingu, automatyzacji marketingu, social media oraz strategii i brandingu posiada dobrze wykwalifikowany personel, który mógłby w znacznym stopniu przyczynić się do wzmocnienia kompetencji emitenta oraz jego grupy kapitałowej.

"Przejęcie podmiotu przejmowanego pozwoliłoby spółce na rozszerzenie portfolio usług a zatem i rozszerzenie bazy potencjalnych klientów. Z informacji, które posiada emitent wynika, iż przychody podmiotu przejmowanego w 2020 roku nie przekroczyły wartości 10% przychodów osiągniętych w 2020 roku przez emitenta" - czytamy także.

Z kolei drugi podmiot przejmowany działa w obszarze software developmentu oraz posiada dobrze wykwalifikowany personel, który również mógłby w znacznym stopniu przyczynić się do wzmocnienia grupy kapitałowej.

"Przejęcie podmiotu przejmowanego pozwoliłoby spółce uzyskać ekspozycję na rynek Małopolski, na którym to rynku spółka nie miała dotychczas swoich oddziałów. Z informacji, które posiada emitent wynika, iż przychody podmiotu przejmowanego w 2020 roku przekroczyły wartości 10% przychodów osiągniętych w 2020 roku przez emitenta" - podsumowano w materiale.

TenderHut to technologiczna grupa kapitałowa, skupiająca się na oferowaniu rozwiązań outsourcingowych. Flagowym produktem spółki jest aplikacja Zonifero, upraszczająca zarządzanie biurem. Ponadto spółka oferuje aplikacje i rozwiązania, z których korzystają firmy takie, jak Unilever oraz Mondelez International. Firma zatrudnia ponad 300 specjalistów. Jest notowana na NewConnect od kwietnia 2021 r.

(ISBnews)