"Zbycie systemu BidLogic nastąpi poprzez przeniesienie wszystkich składników systemu na rzecz osoby trzeciej na podstawie umowy sprzedaży lub innej umowy. Wartość zbywanego systemu BidLogic zostanie ustalona w oparciu o wynik wyceny" - czytamy w projekcie uchwały.

System BidLogic obejmuje w szczególności umowy związane z działalnością systemu, zbiór programów komputerowych służących do obsługi funkcjonalności Systemu BidLogic, know-how oraz tajemnice przedsiębiorstwa stanowiące wiedzę pozwalającą na wykorzystanie systemu oraz dokumentację techniczną i prawną związaną z funkcjonowaniem systemu, wymieniono w dokumencie.

Reklama

"BidLogic stanowi poboczny element działalności spółki - obok zasadniczej działalności polegającej na produkcji i dystrybucji mobilnych gier video. W związku z planowanym zbyciem tej linii działalności na rzecz osób trzecich oraz biorąc pod uwagę wartość systemu BidLogic zarząd stoi na stanowisku, że jest to kwestia o doniosłości na tyle dużej, że powinna podlegać ocenie akcjonariuszy" - czytamy w uzasadnieniu projektu.

1 sierpnia Vivid Games zawarł aneks do wstępnego porozumienia (term sheet) dotyczącego kluczowych warunków sprzedaży przez spółkę technologii Bidlogic - w związku z wydłużeniem procesu due diligence strony postanowiły o wydłużeniu okresu poprzedzającego zawarcie umowy zbycia i postanowiły, że umowa może zostać zawarta do końca września.

W czerwcu Vivid Games podał, że zawarł wstępne porozumienie (term sheet) z polską spółką działającą w branży reklamowej dotyczące kluczowych warunków sprzedaży technologii Bidlogic za 10 mln zł. Zgodnie z ustalonym wówczas z kupującym harmonogramem umowa sprzedaży zostanie zawarta do 31 lipca 2022 r.

Vivid Games działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit "Real Boxing". Vivid Games zadebiutował w 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

(ISBnews)