Reklama

Zysk operacyjny wyniósł 2,52 mln zł wobec 9,77 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA wyniosła 15,9 mln zł wobec 17,62 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 121,44 mln zł w I-III kw. 2021 r. wobec 88,53 mln zł rok wcześniej.

"Bieżący rok przebiega pod znakiem transformacji miksu produktowego w kierunku asortymentu BIPV oraz w pełni transparentnych szyb z powłoką kwantową generujących energię elektryczną - Quantum Glass. Wiąże się to z zaawansowanymi działaniami logistycznymi oraz reorganizacją produkcji. Od 2022 r. nasze moce wytwórcze w coraz mniejszym zakresie zajęte będę realizacjami z obszaru fotowoltaiki klasycznej, robiąc przestrzeń produktom wyżej marżowym. Zawiązane partnerstwa strategiczne, skuteczne działania marketingowe oraz rosnąca pozycja na rynkach zagranicznych pozwalają nam optymistycznie patrzeć w przyszłość" - powiedział prezes Dawid Cycoń, cytowany w komunikacie.

W III kw. bieżącego roku zasadnicza część produkcji spółki zaangażowana była w zawierane w poprzednich okresach zlecenia z obszaru fotowoltaiki klasycznej, gdzie, ze względu na dużą konkurencję, osiągane marże są pod coraz większą presją, zaznaczono.

"W III kw. 2021 r. odczuwalny był także wzrost cen komponentów fotowoltaicznych i instalacyjnych, podzespołów oraz kosztów zatrudnienia, w tym związanych z niezbędnym, sukcesywnym zatrudnianiem kadry w zakresie produkcji Quantum Glass. Inwestycje w rozbudowę zasobów personelu wiążą się z przygotowaniem spółki do 'nowej ery kwantowej', czego efektem ma być wzrost mocy produkcyjnych. Na wynik netto w tym okresie wpływ miała także wysoka wartość amortyzacji nowoczesnych urządzeń zakupionych w ramach projektów inwestycyjnych oraz B+R" - czytamy także

Spółka przypomniała także, że 16 grudnia 2021 r. otworzy pierwszą na świecie linię produkcyjną Quantum Glass. Wszystkie urządzenia, które tworzą nowoczesną linię wytwórczą, zostały zintegrowane i sparametryzowane.

"Spółka szacuje, że początkowy poziom produkcji może wynieść do 5 tys. m2 w skali miesiąca. Wydajność wytwórczą planuje stopniowo zwiększać. Firma obserwuje duże zainteresowanie produktem zarówno wśród znaczących koncernów szklarskich, jak i producentów stolarki fasadowej i otworowej" - podsumowano w materiale.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2021 r. wyniósł 0,16 mln zł wobec 9,56 mln zł zysku rok wcześniej.

ML System to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2018 r.

(ISBnews)