CYBERSEC CEE

13.11.2019, 06:50

Gen. Spalding: Musimy sprowadzić kapitał z powrotem z Chin i zainwestować go w demokracje [WYWIAD]

W ciągu ostatnich 30 lat kapitał wypłynął do Chin, zaś Chińczycy przyjęli go wraz innowacjami, technologiami i talentami, ale opakowali to wszystko w swoją własną ideologię. W tej sytuacji musimy sprowadzić kapitał z powrotem i zainwestować w demokracje - mówi w wywiadzie dla Forsal.pl gen. Robert Spalding z Hudson Institute, były doradca prezydenta Donalda Trumpa ds. strategii.

31.10.2019, 10:20

CYBERSEC CEE 2019: Nowe technologie zmienią oblicze geopolityki

Dostęp do technologii staje się jednym z głównych czynników wpływających na przewagę konkurencyjną gospodarek. Według ekspertów Instytutu Kościuszki technologie takie jak 5G, sztuczna inteligencja czy high performance computing będą miały coraz większy wpływ na światowy porządek geopolityczny i przekształcą dotychczasowe strategie budowania potęgi państw. O tym, jak nowe technologie przyczyniają się do zmian na arenie międzynarodowej, dyskutowali zaproszeni goście podczas drugiego dnia V Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC 2019 w Katowicach.

31.10.2019, 10:10

Symulacje cyberataków, militarne roboty rozpoznawcze oraz wirtualna rzeczywistość na CYBERSEC EXPO w Katowicach

Tegorocznej edycji CYBERSEC Forum towarzyszyły targi produktów i usług cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC EXPO. Było to największe wydarzenie tego typu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Goście katowickiego MCK mogli odwiedzić stoiska zarówno globalnych liderów rynku IT, w tym Microsoftu, Cisco, Google, Samsunga, BAE Systems, jak i regionalnych czempionów (Asseco i PZU) oraz innowacyjnych startupów i scaleupów, takich jak Nethone.

30.10.2019, 15:01

CYBERSEC CEE 2019: Obrona cybernetyczna priorytetem NATO na kolejne lata

Włączenie obrony cyberprzestrzeni do głównych zadań NATO oraz konieczność podjęcia walki z zagrożeniami hybrydowymi przez rządy i biznes to najważniejsze wnioski płynące z wystąpień i dyskusji, które odbyły się podczas drugiego dnia jubileuszowej edycji Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC 2019 w Katowicach. Ścieżka poświęcona obronności zrealizowana została ze wsparciem merytorycznym Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO.

29.10.2019, 16:22

CYBERSEC CEE 2019: Przyszłość sieci 5G w Europie. Cisco, Ericsson i Nokia podpisały z Ministerstwem Cyfryzacji porozumienia na rzecz cyberbezpieczeństwa

Wdrożona na dużą skalę technologia 5G stanie się podstawą funkcjonowania rynku i społeczeństwa cyfrowego. Będzie także miała zasadnicze znaczenie dla kluczowych sektorów, w tym energetyki, zdrowia, transportu czy bankowości i ubezpieczeń. Zapewnienie bezpiecznej transformacji cyfrowej w kontekście rozwoju sieci nowej generacji stanowiło temat przewodni V Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC 2019, podczas którego Cisco, Ericsson i Nokia podpisały z Ministerstwem Cyfryzacji porozumienia na rzecz cyberbezpieczeństwa.

30.10.2019, 12:27

Rozpoczęła się jubileuszowa edycja CYBERSEC CEE 2019. Estonia zapowiedziała podpisanie z USA wspólnej deklaracji ws. 5G

W Katowicach rozpoczęło się V Europejskie Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC 2019. Jest to jubileuszowa edycja największego w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenia w całości poświęconego tematom cyberbezpieczeństwa, którego motywem przewodnim jest „Securing the World’s Digital DNA”, czyli „Zabezpieczenie cyfrowego DNA świata”.

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze