CYBERSEC CEE

21.11.2019, 14:06

Sektor energetyczny na celowniku hakerów

Raport firmy Symantec wskazuje, że aż 16 proc. wszystkich ataków hakerskich nakierowanych jest na sektor energetyczny, czyniąc go jednym z najbardziej zagrożonych segmentów gospodarki zaraz po administracji publicznej. Cyberatak na obiekty infrastruktury energetycznej może mieć katastrofalne skutki nie tylko dla mienia, zdrowia i życia pracowników, ale także dla środowiska, całej gospodarki, czy nawet funkcjonowania państwa i bezpieczeństwa narodowego. Dlatego niezbędne jest stworzenie unijnej strategii cyberbezpieczeństwa dla sektora energetycznego, standaryzacja procesów, a także wprowadzenie mechanizmu ułatwiającego wymianę informacji o zagrożeniach i dobrych praktykach. Stolicą rozmów o cyberbezpieczeństwie sektora energetycznego stały się Katowice.

21.11.2019, 08:29

Inteligentne liczniki wymagają odpowiednich zabezpieczeń. W przeciwnym razie mogą być furtką dla cyberprzestępców

Według przyjętego 5 października 2018 r. projektu ustawy zmieniającej Prawo energetyczne, do 2026 r. polscy operatorzy powinni wymienić 80% liczników energii elektrycznej na tzw. smart metres wykorzystujące technologię Internetu rzeczy. Eksperci Instytutu Kościuszki zwracają uwagę, że wdrożenie tej technologii powinno odbyć się z zastosowaniem odpowiednich zabezpieczeń, gdyż czarną stroną technologii jest możliwość inwigilacji użytkowników.

13.11.2019, 06:50

Gen. Spalding: Musimy sprowadzić kapitał z powrotem z Chin i zainwestować go w demokracje [WYWIAD]

W ciągu ostatnich 30 lat kapitał wypłynął do Chin, zaś Chińczycy przyjęli go wraz innowacjami, technologiami i talentami, ale opakowali to wszystko w swoją własną ideologię. W tej sytuacji musimy sprowadzić kapitał z powrotem i zainwestować w demokracje - mówi w wywiadzie dla Forsal.pl gen. Robert Spalding z Hudson Institute, były doradca prezydenta Donalda Trumpa ds. strategii.

31.10.2019, 10:20

CYBERSEC CEE 2019: Nowe technologie zmienią oblicze geopolityki

Dostęp do technologii staje się jednym z głównych czynników wpływających na przewagę konkurencyjną gospodarek. Według ekspertów Instytutu Kościuszki technologie takie jak 5G, sztuczna inteligencja czy high performance computing będą miały coraz większy wpływ na światowy porządek geopolityczny i przekształcą dotychczasowe strategie budowania potęgi państw. O tym, jak nowe technologie przyczyniają się do zmian na arenie międzynarodowej, dyskutowali zaproszeni goście podczas drugiego dnia V Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC 2019 w Katowicach.

31.10.2019, 10:10

Symulacje cyberataków, militarne roboty rozpoznawcze oraz wirtualna rzeczywistość na CYBERSEC EXPO w Katowicach

Tegorocznej edycji CYBERSEC Forum towarzyszyły targi produktów i usług cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC EXPO. Było to największe wydarzenie tego typu w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Goście katowickiego MCK mogli odwiedzić stoiska zarówno globalnych liderów rynku IT, w tym Microsoftu, Cisco, Google, Samsunga, BAE Systems, jak i regionalnych czempionów (Asseco i PZU) oraz innowacyjnych startupów i scaleupów, takich jak Nethone.

30.10.2019, 15:01

CYBERSEC CEE 2019: Obrona cybernetyczna priorytetem NATO na kolejne lata

Włączenie obrony cyberprzestrzeni do głównych zadań NATO oraz konieczność podjęcia walki z zagrożeniami hybrydowymi przez rządy i biznes to najważniejsze wnioski płynące z wystąpień i dyskusji, które odbyły się podczas drugiego dnia jubileuszowej edycji Europejskiego Forum Cyberbezpieczeństwa – CYBERSEC 2019 w Katowicach. Ścieżka poświęcona obronności zrealizowana została ze wsparciem merytorycznym Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO.

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze