CYBERSEC CEE

18.10.2019, 09:00

Jubileuszowa edycja CYBERSEC wyznaczy kierunki budowania bezpieczeństwa w cyfrowym świecie

Dynamiczny rozwój technologii cyfrowych zmienia na naszych oczach świat. Stwarza nowe szanse i możliwości, ale także stawia przed ludzkością liczne wyzwania związane z potrzebą zapewnienia bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni. Dlatego pięć lat temu powstał CYBERSEC – największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie dotyczące cyberbezpieczeństwa. Już 29-30 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się jego jubileuszowa edycja.

11.10.2019, 09:35

CYBERSEC EXPO, czyli giganci, czempioni, scaleupy i startupy na największych w Europie Środkowo-Wschodniej targach cyberbezpieczeństwa

Bezpieczeństwo cyfrowe nie jest problemem dotyczącym jedynie działów IT. Obecnie stanowi ono integralną część strategii przedsiębiorstw i często staje się czynnikiem decydującym o konkurencyjności biznesu. Całkowite globalne straty sektora publicznego i prywatnego spowodowane aktywnością cyberprzestępców szacuje się obecnie na około 1% światowego PKB. Analitycy przewidują, że do 2021 r. przekroczą one 6 bilionów dolarów rocznie. Wszystko to stwarza ogromne zapotrzebowanie na kompleksowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa IT.

02.10.2019, 15:33

Europa musi wzmocnić swój potencjał w zakresie 5G

Europa stanęła dziś przed strategicznym geopolitycznym wyborem orientacji technologicznej. Pierwszym wielkim krokiem w tym zakresie będzie budowa sieci 5G – piszą ekspertki Instytutu Kościuszki w najnowszym briefie programowym, pt. „Przyszłość 5G czyli Quo Vadis, Europo?”. Kierunek, w którym podąży Unia Europejska jest tym bardziej istotny, gdyż rozwój sieci 5G ma zdefiniować jej pozycję gospodarczą w świecie na kolejne lata.

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze