B-Act - spółka inżynieryjna specjalizująca się w doradztwie i nadzorze inwestycji budowlanych - chce pod koniec br. przeprowadzić ofertę publiczną, a w połowie 2024 r. zadebiutować na rynku NewConnect, podał B-Act. Spółka otworzyła w ostatnim tygodniu przedstawicielstwo w Charkowie, w najbliższym czasie ruszy również z biurem w Winnicy.

"Liczymy, że zwiększenie naszej obecności na rynku ukraińskim pozytywnie przełoży się także na wyniki finansowe spółki. W minionym roku osiągnęliśmy blisko 14 mln zł przychodów i chcemy poprawić ten wynik oraz zwiększyć rentowność. Aby móc stale się rozwijać i dalej realizować ambitne plany, pod koniec 2023 r. chcemy przeprowadzić ofertę publiczną dla inwestorów oraz w połowie 2024 r. zadebiutować na rynku NewConnect. Uważamy, że B-Act znalazł się w odpowiednim momencie, aby zacząć finansować projekty za pośrednictwem funduszy pozyskanych z rynku kapitałowego" - powiedział prezes Adam Białachowski, cytowany w komunikacie.

B-Act podkreśla, że mocno angażuje się w odbudowę Ukrainy. Tylko w ostatnim czasie podpisał kontrakty o wartości ok. 26,5 mln zł, które obejmują doradztwo inżynieryjne i nadzór techniczny nad kluczowymi projektami dla odbudowy infrastruktury w tym kraju. Do tej pory spółka swoje działania na Ukrainie skupiała przede wszystkim wokół biura w Kijowie oraz biura w Połtawie, gdzie realizowała kilka kontraktów drogowych. Teraz zdecydowała rozszerzyć obecność na inne regiony. Kolejne przedstawicielstwo regionalne zostało otwarte w Charkowie w ubiegłym tygodniu.

Reklama

"Skala zniszczeń w Charkowie jest ogromna. Pomimo bliskości granicy z Rosją i powtarzających się ataków rakietowych, już teraz trwa odbudowa miasta. Dzieje się tak, bo to właśnie rekonstrukcja infrastruktury ma duże znaczenie w kontekście zapewnienia dalszych możliwości rozwoju dla osób, które zdecydowały się pozostać w Ukrainie. Chcemy mieć udział w tym procesie i podzielić się swoimi doświadczeniami. Dlatego zdecydowaliśmy się na otwarcie biura w Charkowie, które będzie naszym kolejnym przyczółkiem w tym kraju. Nie jest to nasze ostatnie słowo w zakresie aktywności w ukraińskich regionach" - zadeklarował Białachowski.

W najbliższych tygodniach B-Act zamierza otworzyć biuro w Winnicy (południe Ukrainy). Niedaleko tego miasta spółka prowadzi prace na ważnej inwestycji dla Ukrainy. Chodzi o budowę transgranicznego mostu Jampol - Koseuts na Dniestrze, który jest wspólnym projektem Ukrainy i Mołdawii. B-Act jeszcze przed rozpoczęciem wojny podpisał kontrakt na pełnienie funkcji nadzoru technicznego oraz inżyniera konsultanta w ramach tej inwestycji, którego wartość wynosi 2 mln euro, wskazano dalej.

B-Act to bydgoska firma inżyniersko-konsultingowa, której działalność skupia się na wspieraniu branży budowlanej w zarządzaniu projektami i sporami budowlanymi. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu, doradztwie i nadzorze przy realizacji inwestycji budowlanych w Polsce, Ukrainie, Rumunii, w krajach bałtyckich, Ameryce Południowej i na Bliskim Wschodzie.

(ISBnews)