W ramach wspomnianej współpracy strony brały udział w postępowaniu o udzieleniu zamówienia publicznego na dostawę 38 siedmiowagonowych składów piętrowych typu push-pull wraz z 45 lokomotywami wielosystemowymi oraz świadczeniem usług utrzymania lokomotyw wielosystemowych, prowadzonym przez PKP Intercity, które zostało unieważnione.

W bieżącym roku zamawiający ogłosił nowe postępowanie o udzielenie zamówienia. Zamawiający w ogłoszeniu o zamówieniu nie podał szacunkowej wartości zamówienia, wskazano.

"Podjęcie przez strony decyzji w sprawie utworzenia konsorcjum wynika z faktu, że złożenie indywidualnych ofert przez strony w nowym postępowaniu obarczone byłoby istotnym ryzykiem niewykonania zamówienia ze względu na złożoność przedmiotu zamówienia, możliwości produkcyjne w kontekście terminu jego realizacji oraz inne zobowiązania kontraktowe stron. Podział prac pomiędzy stronami w zakresie przedmiotu zamówienia zostanie ustalony przez strony przed złożeniem wspólnej oferty w nowym postępowaniu" - czytamy w komunikacie.

Grupa kapitałowa Newag zajmuje się produkcją, modernizacją oraz naprawami taboru kolejowego i szynowego. Newag zadebiutował na warszawskiej giełdzie w 2013 r.; wchodzi w skład indeks sWIG80. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 964 mln zł w 2022 r.

Reklama

Pesa Bydgoszcz to polski producent pojazdów szynowych, zajmuje się także modernizacjami, naprawami i przeglądami taboru.

(ISBnews)