Reklama

Reklama

Reklama

Nie tylko Rosja. Oto kraje, które zmagały się z sankcjami. Część wygrała

13 stycznia 2015, 06:21
Pierwsze sankcje na Rosję USA i Unia narzuciły w sierpniu 2014 r. Eksperci skomentowali je słowami - „medialnie ładnie się sprzedają”. Całość została zaprojektowana tak, by można je było ogłosić jako sukces. W rzeczywistości chodziło o to by nie zabolały nikogo. Sankcje USA objęły państwowy koncern Rosnieft, kluczowych producentów broni, kilka powiązanych z Putinem banków. Sankcje Unii celowały szerzej, choć wpisanie na czarną listę polityków wywoływało raczej ironiczne komentarze. Celem było wycofanie się Rosji z inwazji na Krym, wspierania separatystów i destabilizowania Ukrainy. Do dziś osiągnięto jedynie to, żę Rosja popadła w recesję. Przyczyniły się to tego: załamanie kursu rubla i najniższe od lat ceny ropy naftowej, na której oparta jest gospodarka Rosji.
Pierwsze sankcje na Rosję USA i Unia narzuciły w sierpniu 2014 r. Eksperci skomentowali je słowami - „medialnie ładnie się sprzedają”. Całość została zaprojektowana tak, by można je było ogłosić jako sukces. W rzeczywistości chodziło o to by nie zabolały nikogo. Sankcje USA objęły państwowy koncern Rosnieft, kluczowych producentów broni, kilka powiązanych z Putinem banków. Sankcje Unii celowały szerzej, choć wpisanie na czarną listę polityków wywoływało raczej ironiczne komentarze. Celem było wycofanie się Rosji z inwazji na Krym, wspierania separatystów i destabilizowania Ukrainy. Do dziś osiągnięto jedynie to, żę Rosja popadła w recesję. Przyczyniły się to tego: załamanie kursu rubla i najniższe od lat ceny ropy naftowej, na której oparta jest gospodarka Rosji. / Bloomberg / Andrey Rudakov
Sankcje gospodarcze to nie tylko udręka Rosji, Iranu czy Kuby. Nałożone zostały nawet na Polskę. Na przestrzeni lat w zaledwie kilku przypadkach odniosły jednak one założony skutek. O ich nieskuteczności przekonał się nawet prezydent Obama. I zniósł sankcje nałożone za rządy Castro.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Powiązane

Reklama
Reklama

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak