Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nie tylko Rosja. Oto kraje, które zmagały się z sankcjami. Część wygrała

13 stycznia 2015, 06:21
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Pierwsze sankcje na Rosję USA i Unia narzuciły w sierpniu 2014 r. Eksperci skomentowali je słowami - „medialnie ładnie się sprzedają”. Całość została zaprojektowana tak, by można je było ogłosić jako sukces. W rzeczywistości chodziło o to by nie zabolały nikogo. Sankcje USA objęły państwowy koncern Rosnieft, kluczowych producentów broni, kilka powiązanych z Putinem banków. Sankcje Unii celowały szerzej, choć wpisanie na czarną listę polityków wywoływało raczej ironiczne komentarze. Celem było wycofanie się Rosji z inwazji na Krym, wspierania separatystów i destabilizowania Ukrainy. Do dziś osiągnięto jedynie to, żę Rosja popadła w recesję. Przyczyniły się to tego: załamanie kursu rubla i najniższe od lat ceny ropy naftowej, na której oparta jest gospodarka Rosji.
Pierwsze sankcje na Rosję USA i Unia narzuciły w sierpniu 2014 r. Eksperci skomentowali je słowami - „medialnie ładnie się sprzedają”. Całość została zaprojektowana tak, by można je było ogłosić jako sukces. W rzeczywistości chodziło o to by nie zabolały nikogo. Sankcje USA objęły państwowy koncern Rosnieft, kluczowych producentów broni, kilka powiązanych z Putinem banków. Sankcje Unii celowały szerzej, choć wpisanie na czarną listę polityków wywoływało raczej ironiczne komentarze. Celem było wycofanie się Rosji z inwazji na Krym, wspierania separatystów i destabilizowania Ukrainy. Do dziś osiągnięto jedynie to, żę Rosja popadła w recesję. Przyczyniły się to tego: załamanie kursu rubla i najniższe od lat ceny ropy naftowej, na której oparta jest gospodarka Rosji. / Bloomberg / Andrey Rudakov

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama

Komentarze(5)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Marian
  2015-01-13 08:46:59
  NALEŻY BYĆ PO PROSTU CIERPLIWYM.MR.Putin liczy że Zachód nie będzie konsekwentny i wszystko stopniowo ucichnie.Ale myślę ze UE i USA powinny zadbać żeby sprawa okupacji sowieckiej cały czas funkcjonowała w przestrzeni medialnej.Takie "odświerzanie".Dzięki temu sankcje będą funkcjonować ,ropa tanieć ,roSSja biednieć,jej obywatele się buntować a mr.Putin robić w majty.Oprócz tego roSSja mniej będzie przeznaczać na zbrojenia co wpłynie na bezpieczeństwo m.in. i Polski.W DŁUŻSZEJ PERSPEKTYWIE SANKCJE WOBEC ROSSJI TO SAME KORZYŚCI DLA CYWILIZOWANEGO ŚWIATA.
  0
 • mira
  2015-01-13 11:29:02
  To co zrobił Prezydent Obama,to Generał Franco czynił od zawsze.Udzielił schronienia Batiście,utrzymując stosunki dyplomatyczne z komunistyczną Kubą.Nada de nuevo debajo del sol.
  0
 • Artur
  2015-01-13 19:46:04
  W opisie RPA zabrakło kilku istotnych faktów.
  RPA nie doszło do zniesienia segregacji w sposób pokojowy.
  Setki ludzi ginęło w strzelaninach i zamachach organizowanych przez czarnoskórych komunistów Pana Mandeli i Chrisa Haniego. Tego drugiego zabił Janusz Waluś - Polak, który uchronił RPA przed wizją komunizmu. Polak który jest więźniem politycznym i odsiaduje wyrok dożywocia, kiedy to w RPA za zabójstwo dostaje się kilkanaście. Dlaczego nikt nie mówi o tym, że w RPA Mandeli co roku ginie więcej osób niż przez cały apertheid?
  0
 • Idzi lat 64
  2015-01-15 13:22:32
  Przemili MĄDRALE NIE ZAWRACAJCIE m ł o d z i e ż y głowy minionymi historiami przepełnionymi mieszaniną kłamstwa i przemocy. MŁODZIEŻ ma swoje życie i d ł u g i po starych pokoleniach. (to jest tooo !!! dziedzictwo)
  0
 • ert
  2015-01-13 15:33:45
  Nie zaszkodzi jak się młodzieży przypomni, że po 1981 /stan wojenny/ Solidaruchy domagały się od USA nałożenia sankcji na Polskę; co zrobiono. Straty z tego tytułu były obliczane na ok 17 mld ówczesnych dolarów...dzisiejszych byłoby ok. 500 mld...Solidaruchy to rzecz kosztowna.
  0
Reklama

Zobacz więcej