Druga pod względem wzrostów w indeksie S&P 500 jest Meta. Jej udało się zyskać w skali roku 148 proc.

We wtorek akcje Nvidii podrożały na amerykańskiej giełdzie o 4,2 proc. Stało się tak po ogłoszeniu przez firmę partnerstwa z Google przy rozwoju sztucznej inteligencji.

Poinformował o tym dyrektor generalny Nvidii Jensen Huang, który pojawił się na konferencji Google, aby pochwalić się umową zawartą między obiema firmami. Dzięki partnerstwu klienci Google korzystający z chmury będą mieli większy dostęp do technologii opartej na wydajnych procesorach graficznych Nvidia H100.

ikona lupy />
Shutterstock
Reklama

„Nasza rozszerzona współpraca z Google Cloud pomoże programistom przyspieszyć pracę z infrastrukturą, oprogramowaniem i usługami, które zwiększają efektywność energetyczną i obniżają koszty” – oznajmił Huang.

Procesory graficzne Nvidia są również dostępne na konkurencyjnych platformach chmurowych firmy Amazon i Microsoftu.

Rekordowa wycena Nvidii

Firma osiągnęła rekordową wartość niecały tydzień po tym, jak poinformowała o podwojeniu kwartalnych przychodów. Wg. jej prognoz sprzedaż w tym okresie może wzrosnąć o 170 proc. w ujęciu rocznym. Pisaliśmy o tym w tym tekście.

Działalność Nvidii kwitnie, ponieważ firmy działające w chmurze, agencje rządowe i start-upy kupują każde ilości jej kart graficznych. Są one wykorzystywane do szkolenia i wdrażania generatywnych modeli sztucznej inteligencji, takich jak ChatGPT OpenAI.

ikona lupy />
Shutterstock

źródło