"Jest szansa na powtórzenie ubiegłorocznego wyniku wynajmu na poziomie 21 tys. m2. W I kwartale wynajęliśmy ok. 3 tys. m2 nowej powierzchni biurowej i mamy listy intencyjne na kolejne 8 tys. m2 nowej powierzchni. Procentuje nasza autorska koncepcja Biuro Plus" - powiedział Juszczyk w rozmowie z ISBnews.

Członek zarządu ds. finansowych grupy Michał Koślacz podkreślił, że przychody i wskaźnik NOI wzrosły po 50% r/r przy stabilnej bazie kosztowej.

"Mamy efekty coraz większej powierzchni wynajętej w naszych obiektach. W efekcie wzrost przychodów z przestrzeni biurowych i wielofunkcyjnych to trend, który będzie kontynuowany w kolejnych kwartałach" - wskazał Koślacz.

W I kw. 2016 roku grupa zanotowała 43 mln capeksu, szczególnie w Eurocentrum Delta i w fit-outy dla nowych najemców, co - w ocenie zarządu - odzwierciedla rosnący poziom najmu.

Aktualny portfel Capital Park obejmuje 79% nieruchomości ukończonych - generujących czynsz. Jego łączna wartość wynosi 1,99 mld zł, a NAV na akcje 9,17 zł po I kw.

Wskaźnik zadłużenia netto wynosi 49% i - jak wskazał zarząd - nie powinien istotnie rosnąć do rozpoczęcia realizacji Norblina. Zarząd podtrzymuje, że planowany termin uruchomienia tego projektu to I kw. 2017 r.

Grupa dopina finansowanie projektu ARTN. "Mamy już pierwszą decyzję komitetu kredytowego jednego banku. Spodziewamy się niebawem pozostałych. Wtedy będziemy znać poziom wymaganego prelease i termin rozpoczęcia realizacji tego projektu" - dodał członek zarządu ds. finansowych grupy.

Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce od ponad dziesięciu lat, specjalizującym się w wyszukiwaniu i wykorzystywaniu okazji rynkowych. Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku Grupa przeprowadziła ponad 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 75 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. m2, zlokalizowanych w 37 miastach. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.


(ISBnews)