Na liście tej drugiej grupy zakładników przeznaczonych do uwolnienia są również dzieci - podała CNN. Po otrzymaniu listy służby bezpieczeństwa weryfikowały nazwiska i kontaktowały się z rodzinami uprowadzonych. Dopóki ludzie ci znajdują się w rękach terrorystów, ich nazwiska nie zostaną upublicznione.

Podobnie jak pierwsza grupa, również i druga liczyć będzie 13 osób. Według mediów izraelskich na drugiej liście jest więcej dzieci. W pierwszej grupie zakładników, która została uwolniona w piątek, było czworo osób poniżej 18. roku życia.

Zakładnicy uwalniani są podczas rozejmu, który rozpoczął się w piątek w Strefie Gazy i powinien obowiązywać przez cztery dni. Podczas tej przerwy w walkach Hamas ma uwolnić łącznie 50 zakładników, uprowadzonych z Izraela w trakcie ataku 7 października. W zamian Izrael zwolni z zakładów karnych 150 więźniów palestyńskich, skazanych za ataki na przedstawicieli izraelskich sił bezpieczeństwa na Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie Wschodniej. Pierwsza grupa, licząca 39 więźniów, wyszła na wolność w piątek.

Ponadto, na mocy odrębnego porozumienia, Hamas uwolnił w piątek 11 porwanych cudzoziemców: 10 obywateli Tajlandii i jednego obywatela Filipin.

Reklama

Hamas uprowadził z Izraela podczas ataku 7 października około 240 zakładników, wśród których było 40 dzieci. Atak ten wywołał wojnę w Strefie Gazy. Izrael prowadzi na terytorium palestyńskiej półenklawy operację zbrojną przeciwko Hamasowi, która kosztowała życie tysięcy cywilów palestyńskich. (PAP)